
A felújítás első szakaszát 2022 őszén végezték el
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook
Rövidesen elkezdődik a közvilágítás korszerűsítésének második szakasza Kézdivásárhelyen. A beruházás során több mint ezer hagyományos világítótestet cserélnek LED-esre, és a teljes rendszert távfelügyelettel működtetik majd.
2024. április 19., 11:022024. április 19., 11:02
A céhes városban a közvilágítás modernizációja 2022 őszén kezdődött el, akkor 604 izzót cseréltek ki, ami a teljes hálózat mintegy 35 százalékát jelentette.
Az önkormányzati képviselő-testület időközben egy újabb pályázat benyújtásáról döntött, amelyet a környezetvédelmi minisztérium pozitívan bírált el, így 2023 elején a városvezetés finanszírozási szerződést írt alá a közvilágítási rendszer fennmaradó részének korszerűsítése érdekében. A projekt keretében
A Környezetvédelmi Alap által finanszírozott projekt összértéke 3 678 919 lej, ebből a város önrésze 15 százalék.
A teljes hálózat mintegy 1700 lámpatestet foglal magába
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook
Szilveszter Szabolcs, Kézdivásárhely alpolgármestere a Székelyhon érdeklődésére elmondta, a közbeszerzés lezajlott, aláírták a szerződést a kivitelezővel, így rövidesen elkezdődhet az alacsony fogyasztású égők felszerelése.
– magyarázta.
Az elöljáró kiemelte, a beruházás végeztével a város teljes – mintegy 1700 elemből álló – közvilágítási rendszere távfelügyelettel lesz vezérelhető, az intelligens megoldásnak köszönhetően valós időben tudják majd követni a hálózat működését, fogyasztását, illetve értesítést kapnak az esetleges hibákról is.
Kézdivásárhelyen 740, a hozzá tartozó településeken 353 világítótestet cserélnek ki
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook
Egy korábbi tájékoztatás szerint a kézdivásárhelyi önkormányzat célja
Korábban a 67 kilométer hosszúságú hálózat mintegy 360 ezer kilowattóra áramot fogyasztott évente, így a korszerűsítést követően a város jelentős összeget spórolhat meg.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
szóljon hozzá!