
A sepsiszentgyörgyi helyi rendőrök idén már négy autót szállítottak el közterületről, az akciót folytatják
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, az önkormányzat határozata alapján 2023-ban kezdte meg a közterülten gazdátlanul hagyott járművek elszállítását. Tavaly összesen 26 gépkocsi jutott erre a sorsra, idén folytatják az akciót, már négynél tartanak.
2025. április 29., 14:032025. április 29., 14:03
Sepsiszentgyörgyön, ha valaki közterületen tartja a műszaki vizsgával és biztosítással nem rendelkező járművét, számíthat arra, hogy azt elhagyottnak minősítik, és amennyiben nem tesz eleget a felszólításnak, elszállítják. Április 28-án egy, az Esthajnalcsillag utcában, zöldövezetben parkoló BMW-vel kezdték, majd további hárommal folytatták.
Előbbi tulajdonosa vélhetően arra számított, hogy mivel a járművet a már nem EU-tag Nagy-Britanniából hozta be (egyébként alkatrész-pótlónak), sok adatot nem tudnak kideríteni róla a helyi hatóságok. Ráadásul már korábban ígéretet tett az elszállítására, ám ez nem történt meg (és akkor is csak heves vita után), amíg a helyi rendőrök meg nem jelentek a helyszínen.
Fotó: Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség
– figyelmeztet az eset kapcsán Hadnagy István, a helyi rendőrök parancsnoka.
Azok a tulajdonosok, akik visszaváltanák gépjárművüket, a városi kertészet Árkosi úti telephelyéről vihetik el a szállítási és tárolási költségek kifizetése után – ellenkező esetben ócskavasként értékesíti az önkormányzat.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
Csütörtökön újabb lottósorsolást tartanak, a Román Lottótársaság kiközölte a kategóriánként július 9-ére felhalmozott összegeket. A sorsolás este fél héttől kezdődik.
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
1 hozzászólás