
Fotó: Vargyasi Levente
Eddig 200-220 ezer virágot ültettek ki Sepsiszentgyörgy közterületeire a városi kertészet munkatársai. Ezek egy részét azonban különböző okok miatt pótolni kell.
2017. március 31., 21:032017. március 31., 21:03
A füves területeket, a járdaszigeteket, a parkokat díszítették a színes virágokkal, és hamarosan a belvárosba vezető oszlopokon a virágtartókba is kihelyezik a piros muskátlikat. A tavaszi virágültetés után a napokban zöldövezeteket gondozzák, kapálnak, metszenek, és újraültetnek.
Fotó: Vargyasi Levente
Fotó: Vargyasi Levente
Geréb Orsolya a városháza szóvivője arról tájékoztat, hogy előfordul a növényeket kétszer-háromszor is újra kell ültetni, ám nem mindig tudják ugyanazzal helyettesíteni, ezért meg kell bontani a virágdekorációk egységét.
Fotó: Vargyasi Levente
A városvezetés arra kéri a sepsiszentgyörgyieket becsüljék meg a városi kertészet munkáját, őrizzék meg a kiültetett virágokat, és értékeljék a rendezett városképet.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
Három tengerész megsérült, miután tűz ütött ki a libériai felségjelzésű Gas Lisbon LPG-tartályhajón a Fekete-tengeren, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 14 tengeri mérföldre.
Van egy fotód, amely egyetlen pillanat alatt visszarepít Tusványosra? Egy kép a kedvenc koncertedről vagy éppen egy spontán, felejthetetlen pillanatról? Most aztán tényleg érdemes előkeresni.
Közzétették kedden a tanárok véglegesítő vizsgájának óvás előtti eredményeit; 6345 pedagógus ment át a vizsgán, közülük 40-en tízes átlaggal.
Szikladarab zuhant kedden a 7-es országúton, az Olt völgyében egy személygépkocsira, amelynek egyik utasa, egy 71 éves férfi életét vesztette – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
szóljon hozzá!