
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három személy vesztette életét az év első hét hónapjában a Hargita megyei közutakon, húszan súlyosan, tizenheten pedig könnyebben sérültek – áll a megyei rendőr-főkapitányság összesítésében. A balesetek leggyakoribb kiváltó oka a gyorshajtás, a szabálytalan előzés és a szekeresek figyelmetlensége. A szerencsétlenségek visszaszorítása érdekében vasárnapig fokozott hatósági jelenlétre kell számítani a forgalmas útvonalakon.
2021. augusztus 25., 15:052021. augusztus 25., 15:05
2021. augusztus 25., 17:422021. augusztus 25., 17:42
Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán közzétett összesítéséből kiderül, hogy
Érdekesség, hogy miközben a súlyos balesetek száma az előző év azonos időszakához képest jelentősen csökkent (-1013), addig az elhalálozások száma számottevően emelkedett (+128).
A legtöbb baleset a figyelmetlen gyalogosok miatt történt – országosan 483 ilyen esetet regisztráltak, ezekben a szerencsétlenségekben majdnem háromszázan súlyosan sérültek, 189 személy pedig életét vesztette. A második leggyakoribb ok a gyorshajtás (472 baleset, 194 elhalálozás és 376 súlyosan sérült személy). A harmadik ok a kijelölt átkelőhelyeknél a gyalogosokkal szemben elmulasztott elsőbbségadás, de a kerékpárosok figyelmetlensége miatt bekövetkezett balesetekből sem volt hiány.
Hargita megyében január eleje és július vége között 22 súlyos közúti baleset történt, három személy életét vesztette, 20-an súlyosan, 17-en pedig könnyebben sérültek meg. Az összesítés szerint idén a múlt év azonos időszakához képest minden téren csökkenés figyelhető meg: a 2020. január–július közötti periódusban 46 súlyos baleset történt, heten haltak meg, 45 személy pedig súlyos sérüléseket szenvedett.
Fotó: Pinti Attila
Túlzott sebesség és szabálytalan előzés miatt egy-egy személy vesztette életét Hargita megye közútjain. A szekeresek figyelmetlensége miatt négy súlyos és két könnyebb sérülés történt július végéig.
A közúti szerencsétlenségek visszaszorítása érdekében fokozott hatósági jelenlétre – sebességmérésre, illetve alkohol- és drogtesztre – kell számítani a Hargita megyei közutakon augusztus 29-éig, elsősorban az E578 jelzésű európai (Tusnádfürdő–Maroshévíz), illetve a 13A (Csíkszereda–Szováta), a 13B (Parajd–Gyergyószentmiklós), a 12A (Csíkszereda–Gyimesközéplok), a 12C (Gyergyószentmiklós–Békás-szoros) és a 15-ös (Maroshévíz–Gyergyótölgyes) jelzésű országutakon, de emellett a forgalmasabb megyei, sőt községi utakon is gyakran „összefuthatnak” a járművezetők a közlekedésrendészekkel.
Hivatali visszaélésben való bűnrészesség gyanúja miatt indult büntetőeljárás a román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad ellen – közölte kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A lovassport, a klasszikus zene és a gasztronómia találkozik szombaton Prázsmáron. A különleges eseményen Alexandru Tomescu Stradivarius-hegedűje és Alexandra Silocea Bösendorfer-zongorája is főszerepet kap.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a június 1-je és 14-e közötti kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Csak lassan fordulunk rá az igazi nyárra.
Halálra késelt egy 50 éves férfit a saját fia hétfőn este Piatra-Neamțon, az utcán. Az apa összeszólalkozott a fiával.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
szóljon hozzá!