
Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Politia Romana
Hat házkutatást és két gazdasági ellenőrzést tartottak kedden Sepsiszentgyörgyön, Otopeni-ben és Bukarestben – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. Ezek során a könyvelésben tárolt adatokat gyűjtötték be egy adócsalásos ügy gyanúja miatt.
2022. június 01., 14:442022. június 01., 14:44
A vizsgálat során arra jutottak, hogy egy Kovászna megyei vállalkozó fiktív számlákat állított ki, ezzel növelve a költségeit, és csökkentve a profitadóját. A kereskedő ilyen módon 780 ezer lejjel károsította meg az államot. Adócsalás gyanújával a vizsgálat folytatódik, hogy pontosan kiderítsék a keresztellenőrzések során a további fiktív adásvételeket, olyan lekönyvelt kiadásokat, melyeknek nem volt valós tranzakció a hátterében.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
szóljon hozzá!