
Megkezdte a csomakőrösi fogyasztók csatlakoztatását a szennyvízhálózatra a Közüzemek Rt.
Fotó: Szabó Barbara
Megkezdte a csomakőrösi fogyasztók csatlakoztatását a szennyvízhálózatra a Közüzemek Rt. A csatlakozás minden háztartásnak kötelező, ugyanakkor ajánlják az ivóvíz bevezetését is.
2025. január 22., 13:582025. január 22., 13:58
A Közüzemek Rt. felhívja a háromszéki település, a közigazgatásilag Kovászna városhoz tartozó Csomakőrös lakosainak figyelmét, hogy elkezdték a csatlakoztatást a szennyvízhálózatra, amely minden háztartás számára kötelező. Ugyanakkor ajánlják, hogy akinél nincs még ivóvíz, kérje annak is a bevezetését egyúttal.
Mint közleményükben írják,
– az ivóvíz bevezetése nem kötelező, de ajánlott egyszerre elvégezni. A bírságot egyébként a szolgáltató mellett a környezetőrség vagy a polgármesteri hivatal is kiszabhatja.
Mielőtt valaki ilyen költségekbe verné magát, konzultáljon a kollégáinkkal, szívesen segítenek” – hangsúlyozta Kozsokár Attila közüzemi vezérigazgató.
A csatornázáshoz és az ivóvízhez történő csatlakozáshoz szükséges iratok listája megtalálható ezen a linken. A szerződéskötésre hétköznapokon, reggel 7–15 óra között van lehetőség a Közüzemek Rt. kovásznai kirendeltségének ügyfélfogadó irodájában, a Mesterek utcája, 9/C szám alatt.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
Fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hargita és Kovászna megyében is lehűl az idő.
Tavaly 32,743 milliárd euró volt a román külkereskedelmi mérleg hiánya, 2 százalékkal, azaz 673 millió euróval kisebb, mint 2024-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.
A gyalui víztározóba esett férfit keresnek a búvárok – közölte hétfő reggel a Kolozs megyei katasztrófavédelem.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
szóljon hozzá!