
Fotó: Pixabay
Két szabadnappal indult az esztendő, így 2025 legelején van idő az éves célok és tervek megfogalmazásához. Mi épp ezt kértük néhány háromszéki, közösségi embertől – terveik, gondolataik inspirálóak lehetnek számunkra is.
2025. január 02., 18:472025. január 02., 18:47
Mit szeretnének az új évben megtapasztalni, milyen fogadalmakat tesznek maguknak vagy másnak ezekben a napokban? Erről kérdeztünk háromszéki közösségi személyeket.
Kondor Ágota tanárnő, mentálhigiénés szakember, a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium volt igazgatója a 2024-es önkormányzati választásokon szenátorként jutott be a parlamentbe – az RMDSZ szenátori frakciójában egyedül ő képviseli a női nemet.
Kondor Ágota: jobban figyelek az egészségemre, és legalább egy új készséget megtanulok, amivel fejlődhetek
Fotó: Tuchiluș Alex
„Magánemberként az új évre az egyik legfontosabb kívánságom a nyugalom és az egyensúly megtalálása – mind a személyes életemben, mind a környezetemben.
Ha szenátorként válaszolok, a kívánságom az, hogy az előttünk álló évben érdemi párbeszédek induljanak olyan kérdésekről, amelyek hosszú távon formálják a közösségünk életét. Azt fogadom meg, hogy minden döntésemnél megpróbálom az emberek érdekeit szem előtt tartani, még akkor is, ha ez néha nem a legkönnyebb út. Személyes fogadalmam pedig az, hogy jobban figyelek az egészségemre, és legalább egy új készséget megtanulok, amivel fejlődhetek emberként is” – fogalmazott a Székelyhonnak Kondor Ágota.
Demeter János alapvetően optimista embernek tartja magát
Fotó: Vadon Egyesület/Facebook
Demeter János a sepsiszentgyörgyi vadászati múzeum igazgatója – maga is vadász, de szenvedélyes természetfotós is.
„Én alapvetően optimista ember vagyok. Szeretném ha a családom, és barátaim mind jó egészségnek örvendenének 2025-ben.
Szeretnék még jó gyümölcstermést a gyümölcsösünkben, megfelelni azoknak a kihívásoknak amiket hozhat 2025. Amit meg tudok fogadni, hogy az előbb felsoroltakért sokat fogok dolgozni” – fejtette ki Demeter.
Sztakics Éva: alpolgármesterként abban bízom, hogy ebből a gazdasági káoszból, ebből a zűrzavaros politikai helyzetből sikerül kilábalnunk
Sztakics Éva tanárnő, a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium igazgatója, jelenleg Sepsiszentgyörgy alpolgármestere.
„2025 legyen a béke éve! Azt kívánom, hogy béke legyen a családokban, a kisebb és nagyobb közösségekben, a szomszédságunkban, Európában és az egész világon. Tudatában kell lennünk annak, hogy gazdaságilag nem nézünk könnyű év elé, ezért az ebből való kilábaláshoz sok türelmet és megértést kívánok.
Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy Sepsiszentgyörgyön élhetek; a város kulturális és sporteseményei kiváló kikapcsolódást és feltöltődést nyújtanak számomra. Kívánok mindenkinek olyan lelkületet, amely elsősorban a jót és a szépet tudja befogadni, őszinte örömöket, hitet és jó egészséget! Magánemberként szeretném, ha az új év elhozná azt a békét és azt a stabilitást, amelyre szükségünk van ahhoz, hogy normális körülmények között éljünk a kis- és nagyvilágban egyaránt. Továbbá kívánom, hogy
Alpolgármesterként abban bízom, hogy ebből a gazdasági káoszból, ebből a zűrzavaros politikai helyzetből sikerül kilábalnunk, vezetőink megtalálják azt az egyensúlyt, amelyre szükség van, ahhoz hogy sikeresen befejezhessük az elkezdett projektjeinket, tovább fejleszthessük településeinket a közösség javára” – összegzett Sztakics.
Sikó Barabási Sándor: minél több találkozást és élményt a vadon elő állatokkal – és természetesen boldog együttlétet a családommal
Fotó: Sikó Barabási Sándor/Facebook
Sikó Barabási Sándor állatorvos, egyetemi oktató, nyugdíjazásáig a Kovászna Megyei Megyei Élelmiszer-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság vezetője volt, most vadállatok, főleg farkasok megfigyelésével foglalkozik.
„Mindenekelőtt egészséget, békességet kívánok mindenkinek. Magamnak kívánom, és remélek minél több tartalmas időt a természetben, minél több találkozást és élményt a vadon elő állatokkal – és természetesen boldog együttlétet a családommal!” – fogalmazott Sikó Barabási Sándor.
Bodor László: hogy mit kívánok? Csupa unalmas dolgot: erős hitet, békét a lélekben, egészséget és sikereket a munkában
Fotó: Tuchiluș Alex
Bodor László, az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének ügyvezető igazgatója, kérdésünket szerényen hárította, mondván, nem szokott újévi fogadalmakat tenni.
„Inkább nem fogadok semmit és azt hiánytalanul betartom.
– részletezte.
Benkő Nóra: nincs újévi kívánságom, sem fogadalmam, inkább csak igyekszem a jelenben lenni
Fotó: Bodor Tünde
Benkő Nóra férjével, Benkő Zoltánnal jógaoktatással és csapatépítők szervezésével, vezetésével foglalkozik. „Decemberben általában reflektálok az évre és igyekszem értékelni a jót, mert ugye a rossz mindig szem előtt van. Jólesik látni, hogy mi mindent sikerült 2024-ben megvalósítani.
– nyilatkozta Benkő Nóra.
Karácsony Zsolt: nagyon sokaknál tapasztalok mentális fáradságot, jó volna, ha a jövőben békésebbek, türelmesebbek tudnánk lenni egymással
Fotó: Tuchiluș Alex
Karácsony Zsolt vállalkozó, a Junior Business Club elnöke a következőképpen nyilatkozott: „azt kívánom, maradjon meg a béke, a nyugalom, a közbiztonság a térségben, a környező országokban és a nagyvilágban. Szakmai téren legyen lehetőségem a folytonos tanulásra, fejlődésre és a tudásomat továbbadni.
2024-ben elég keveset mozogtam, 2025-ben szeretnék többet lenni a hegyekben, többet sportolni és az étkezésemre odafigyelni” – vetítette előre a vállalkozó.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
szóljon hozzá!