
A sepsiszentgyörgyi egykori dohánygyár kompresszorházára esett a választás
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Első alkalommal rendezik meg Sepsiszentgyörgyön a Kompresor Építészeti Sűrítmény – Alkotótábor és Szimpózium nevű rendezvényt április 18–28. között a dohánygyár volt kompresszorházában.
2024. április 11., 16:162024. április 11., 16:16
A Sepsiszentgyörgyi Ifjúsági Fórum Egyesület által megszervezett alkotótáborba építészhallgatók, közösségi építés iránt érdeklő 18–25 év közötti fiatalok jelentkezését várják, akik szívesen kipróbálnák az építészet gyakorlati oldalát, megismerkednének a famegmunkálás és bútor-újrahasznosítás alapjaival.
Tulajdonképpen két háromszéki építészhallgató terveinek kivitelezésére kerül sor, őket kérte fel ugyanis a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a bútorok és installációk megtervezésére; az önkormányzat pénzzel is támogatja a munkálatokat.
de a kompresszorház a továbbiakban is az ifjúság közösségi tereként működne.
Romániai és magyarországi építész meghívottak előadásai mellett nyitott műhelymunkák, filmvetítések és egyéb összművészeti programok alkotják a műsorkínálatot, amelyet esténként koncertek, táncházak, előadások gazdagítanak. Pályakezdő építészeknek is megadatik a lehetőség ez alkalommal a bemutatkozásra.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
szóljon hozzá!