
Készülnek. Rockzene, drámafoglalkozások és szimfonikus koncert is lesz a két napig tartó fesztiválon
Első alkalommal lesz Őszköszöntő Fesztivál Székelylengyelfalván. A szervező Kézenfogva Egyesület a kulturális programokra helyez nagyobb hangsúlyt, ám számos szórakoztató tevékenység is kecsegteti a fesztiválra látogatókat.
2022. szeptember 01., 13:352022. szeptember 01., 13:35
2022. szeptember 02., 09:322022. szeptember 02., 09:32
A rendezvénysorozat az iskola előtti téren lesz, ahol főzőversenytől, műhelyfoglalkozásokig számos tevékenységben vehetnek részt az érdeklődők.
Az esemény szombaton 11 órától a Magyar Mise című rockoratóriummal kezdődik a helyi templomban, amelyet Sáfár Mónika Jászai-díjas érdemes művész, Sasvári Sándor Jászai-díjas színművész és Tolcsvay László Erkel-díjas zeneszerző, énekes előadásában hallgathatnak meg. A koncert során gyűjtést szerveznek a székelylengyelfalvi rászoruló családok számára.
Ezt követően 12 órától, az iskolaudvaron folytatódnak az események:
15 órától a lengyelfalvi kórus és a tánccsoport, 16 óra körül a népzenét játszó Eredő Zenekar, 17 óra körül a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt ajánlott népi játékok, 19 órától a Székely Góbék, 20.30-tól pedig a székelyudvarhelyi Friday Rehab zenekar koncertjén vehetnek részt.
A vasárnap szentmisével kezdődik 11 órától, ezután a Szimfonikus Hangversenyen, Artur Kaganovskiy és Eszter Kaganovskiy (Egyesült Államok) fogja elbűvölni az összegyűlteket. 15.30- tól Zavaczki Valter szobrászművész egyéni kiállítása lesz megtekinthető, végül vasárnap 17 órától Berecz András, Kossuth-díjas énekes és mesemondó előadása zárja a fesztivált.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!