
Ha valamelyik családtagnál jelentkeznek a tünetek, mindenki maradjon otthon, értesítsék telefonon a családorvost, aki eldönti, szükség van-e koronavírustesztre. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Tanévkezdés után várhatóan gyakoriak lesznek a felső légúti megbetegedések, amelyek tüneteikben hasonlítanak a koronavírus-fertőzéshez. Elkészült a protokoll arra vonatkozóan, hogy mit tegyünk, ha a családban valakinek láza lesz és köhögni kezd. Megfertőződött vagy csak náthás?
2020. szeptember 09., 22:082020. szeptember 09., 22:08
Arra számítanak, hogy a tanévkezdés után megnő a koronavírus-tesztelések és -fertőzések száma, és fel szeretnének készülni az ezzel járó kihívásokra – mondta el szerdán sajtótájékoztatón András-Nagy Róbert, a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója, hozzátéve, hogy e tekintetben már két hete egyeztetnek.
Több forgatókönyv készült az átszervezésre, arra az esetre is, ha megtelik a kórház. Az elmúlt hetekben már emelkedett a koronavírussal diagnosztizáltak száma Háromszéken, a járvány kitörése óta pedig több mint 900-an fertőződtek meg. A sepsiszentgyörgyi kórházban szerdán 56 fertőzöttet kezeltek, további tíz személy esetében pedig fennáll a fertőzés gyanúja. Többségük súlyos állapotban van,
Az elmúlt egy hét alatt 51 személy gyógyultan hagyta el a kórházat, öt beteg elhunyt, nekik a koronavírus-fertőzés mellett más betegségeik is voltak.
Arra számítanak, hogy a következő hetekben több lesz a beteg – mondta a kórházigazgató, hozzátéve, hogy
Az igazgató hangsúlyozta, ősz és tél folyamán megjelennek a felső légúti megbetegedések, amelyek tünetekben hasonlítanak a koronavírus-fertőzéshez: láz, köhögés, légszomj, izomfájdalom.
Az igazgató szerint ha a gyereknél vagy valamelyik családtagnál jelentkeznek a tünetek, mindenki maradjon otthon, értesítsék telefonon a családorvost, aki eldönti, szükség van-e koronavírustesztre. Ha így ítéli meg, értesíti a közegészségügyi igazgatóságot, hogy fennáll a koronavírus-fertőzés gyanúja, mentőt küldenek ki, és leveszik a mintát a PCR-tesztre.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
1 hozzászólás