
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor/Sepsiszentgyorgyinfo.ro
Szerdán jár le a határidő, amíg a gyermekek és a diákok bevihetik a karácsonyi rajzaikat a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal városimázs-irodájába. A gyerekrajzok december 21–23. között a Tamási Áron Színház homlokzatán elevenednek meg épületfestés keretében.
2022. december 06., 18:032022. december 06., 18:03
A szervezők ünnepre hangoló, téli témájú rajzokat várnak, amelyeket a gyermekek az épület homlokzatáról készült rajzlapra készíthetnek el, szabadon engedve képzeletüket. A rajzokat grafit- és színes ceruzával, valamint filccel lehet készíteni,
A rajzlapokat már eljuttatták minden sepsiszentgyörgyi tanintézetbe.
A polgármesteri hivatal második alkalommal festi át gyerekrajzokkal a színház épületét, első alkalommal több mint ezer gyermek készített karácsonyi rajzot a felhívásukra. A rajzokat több kategóriában is díjazzák, a díjátadóra december 21-én 18 órától kerül sor a főtéren, a vásári kőszínpadnál.
Ugyanakkor a hagyományos karácsonyi vásárt december 16–23. között szervezik meg a város főterén. A vásárban nemcsak ajándékot lehet vásárolni, hanem kulturális program és lacikonyhák kínálatából lehet válogatni, köztéri installációk is szórakoztatják az ünnepre készülődőket.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!