
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Hatvannapos hatósági felügyelet alá helyezték azt a maksai férfit, aki a gyanú szerint megfenyegette a haragosát, tönkretette, majd elvitte a traktorját.
2019. október 21., 19:072019. október 21., 19:07
2019. október 22., 17:182019. október 22., 17:18
A 35 éves áldozat riasztotta szombaton a rendőröket, elpanaszolva, hogy a Maksa községhez tartozó Kézdimartonfalva határában egy mezei úton haladt a traktorral, amikor egy ittas férfi rátámadt, és egy korábbi konfliktusukra hivatkozva megfenyegette, majd megrongálta a traktort. Néhány óra múlva
A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy a traktorban mintegy 500 lejes kár keletkezett.
Összeállították a bűnvádi iratcsomót, fenyegetéssel, rongálással és lopással gyanúsítják a 40 éves férfit, akit 24 órára őrizetbe vettek, majd a kézdivásárhelyi ügyészség elrendelte a hatvannapos hatósági felügyeletet.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
szóljon hozzá!