
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat jóváhagyta, hogy norvég alapokból felújítják a húszéves uszodát, hogy növeljék az energiahatékonyságát, és csökkentsék a fenntartási költségeket.
2022. augusztus 01., 19:102022. augusztus 01., 19:10
A munkálatok 15,3 millió lejbe kerülnek, a kivitelezés időtartamát nyolc hónapra becsülik. Az uszoda jelenleg működik, ám a téli nyitva tartása a magas energiaárak miatt kérdéses. Az önkormányzat által közzétett jelentés szerint a 15,3 millió lejből az épületet szigetelik, kicserélik az asztalosmunkát, felújítják a vízelvezető rendszert, korszerű szellőzőrendszert és megújuló energiarendszereket építenek be. A medencék burkolatát speciális erre a célra kialakított fóliával vonják be. Arra számítanak, hogy a felújítás nyomán olyan mértékben csökkennek a fenntartási költségek, hogy télen is nyitva lehet tartani a létesítményt. A munkálatok elkezdésének időpontjáról még nem döntött a városvezetés.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
szóljon hozzá!