
Archív • Fotó: Henning János
Nagyszabású korszerűsítést ígér Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, miután a megyei önkormányzat átvette Sepsiszentgyörgy városától a Háromszék Táncegyüttes székházát.
2017. április 27., 16:422017. április 27., 16:42
2017. április 27., 16:432017. április 27., 16:43
Az épület eddig a város tulajdonában volt, de a megyei tanács alárendelt intézményeként a Háromszék Táncegyüttes használta, így sem a városi, sem a megyei önkormányzat nem tudott elkülöníteni erre a célra közpénzt. Tamás Sándor arra kérte a Háromszék Táncegyüttes vezetőit és minden tagját, hogy állítsanak össze egy mindenre kiterjedő igénylistát, és ezt igyekeznek a következő két évben megoldani. Már jelezték, hogy az épületben túl szűkösek a feljárók, teherszállító felvonó beszerelését is tervezik, hogy a jelmezeket és a díszleteket könnyebben lehessen szállítani. Szükség van ugyanakkor a szellőzőrendszer korszerűsítésére, mert jelenleg
A Kovászna megyei önkormányzatnak van pénze a munkálatok elkezdésére, ám a közbeszerzési eljárások bonyolultsága miatt nem szavatolt, hogy a nyári szünetben már elkezdik a felújítást – mondta Tamás Sándor. Ezért a táncegyüttes vezetői prioritási listát állítanak össze a beavatkozások fontossága függvényében.
A Háromszék Táncegyüttes négy évvel ezelőtt költözött be a színház udvarára kormánytámogatásból megépített új stúdióba, miután kénytelen volt kiköltözni a kultúrpalota épületéből, ahol a működtető zárolt számlái miatt már villany és fűtés sem volt. Az új stúdió épületében már az átadás után több hiányosságra fény derült, most ezeket szeretnék kijavítani.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
Erdőcsinádon, de más Maros-menti településen is húsvét szombatján szalaggal díszített fenyőágak kerülnek a lányos házak kerítéseire. De nemcsak kedveskednek a fiatalok, huncutságból éjszaka elviszik a kapukat, az udvaron levő mozdítható tárgyakat.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
szóljon hozzá!