
Fotó: RGT Romania/Facebook
A Kovászna Megyei Törvényszék döntése alapján felszámolási eljárás indult a Dr. Bock Industries cégcsoporthoz tartozó sepsiszentgyörgyi RGT-nadrággyár ellen. Noha a gyár július végéig még teljesíti szerződéses kötelezettségeit, közel 250 alkalmazottnak kell új munkahely után néznie.
2024. június 18., 15:512024. június 18., 15:51
„A gyár adminisztrátora szerint a fő befektetőkkel és a részvényesekkel még nincs letárgyalva, hogy mi lesz ezután, hivatalos átiratot még nem kapott a Kovászna megyei munkaerő-foglalkoztatási ügynökség” – mondta a Székelyhonnak Kelemen Tibor igazgató, aki szerint
Az említett cégcsoporthoz tartozó baróti nadrággyárat is bezárták, a személyzetet Sepsiszentgyörgyre szállítják.
A munkaerő-foglalkoztatási ügynökség szempontjából azonban az a fontos, hogy aki akar, az még dolgozhasson – mondta Kelemen, akinek tudomása szerint az RGT alkalmazottjaiból már többen elszivárogtak az utóbbi időben, de még még mindig több mint kétszázan vannak. A szomorú dolog az, hogy
– tudtuk meg a hivatal vezetőjétől.
Édler András György, a Kovászna Megyei Kereskedelmi Kamara elnöke érdeklődésünkre közölte, a gyár már 2022 óta csődvédelem alatt áll, ami azt jelenti, hogy a csődbiztos által készített terv alapján még megpróbálják fenntartani a tevékenységét, kielégíteni a beszállítóknak való tartozásokat. Úgy tűnik, ez nem sikerült, mert az ANAF oldalán március 31-én feltüntetettek szerint
A dr. Dietrich Bock vezette cégcsoport több mint harminc éve van jelen a megyében, több nadrággyárat is működtetett, a 2000-res évek elején még 1700 alkalmazottat foglalkoztatott. Az egyik legnagyobb egységüket, az esztelneki RHM Pants-ot 2020-ban zárták be a koronavírus-járvány okozta szerződéskiesések miatt.
De nemcsak ez nehezítette a könnyűipari létesítmények helyzetét:
a nadrággyáraknak pedig olyan új elvárásoknak is meg kellett felelniük, mint a fenntarthatóság, a magasabb szintű társadalmi felelősségvállalás, a testreszabott termékek iránti igény – magyarázta a cégcsoport igazgatója, aki az utóbbi okra reagálva akkor az online, egyéni igények alapján készített termékek előállításában látott megoldást.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
szóljon hozzá!