
Fotó: Bíró Blanka
Intenzív felkészítő programot indított csütörtökön háromszéki vállalkozóknak, vagy éppen vállalkozni vágyóknak az ASIMCOV- kis és közepes vállalkozók egyesülete. Vajda Lajos az egyesület ügyvezetője elmondta, az Accelerator program révén azoknak nyújtanak segítséget, akik szeretnék valóra váltani az ötleteiket, és ehhez partnert keresnek.
2018. március 01., 19:202018. március 01., 19:20
Az intenzív képzés során előadások hangzanak el a vállalkozó idő- és önmenedzsmentjéről , cashflow és pénzügyi felkészültségről, startup-jogokról, online marketing és közösségi médiában való jelenlétről.
A program végén a résztvevők befektetőknek, lehetséges stratégiai partnereknek mutatják be üzleti tervüket. Vajda Lajos elmondta, az ingyenes felkészítő az Interreg Duna Transznacionális Program része, ennek a célja, hogy a partnerországok megoldást találjanak az innovatív üzlettervek okos finanszírozására. Mátyus Enikő projektkoordinátor elmondta,
Mircea Segercean mentor, aki egy kutatást finanszírozó egyesületet képvisel, hangsúlyozta:
Farkas András a Pont csoport alapítója szintén mentor, rámutatott
Szerinte az innovációs tevékenység 80 százaléka nem sikeres, de a buktatókon is át kell lépni, hogy a fennmaradó 20 százalék megvalósuljon.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
szóljon hozzá!