
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Őrizetbe vettek egy Maros megyei nőt, aki a megalapozott gyanú szerint csalást követett el, több százezer lejt sikkasztott attól a közintézménytől ahol dolgozott.
2024. december 20., 14:092024. december 20., 14:09
2024. december 20., 14:122024. december 20., 14:12
Öt házkutatást tartottak a rendőrök Maros megyében a napokban két bűnügy kapcsán, amelyekben sikkasztás, digitális hamisítás és magánokirat-hamisítás miatt nyomoznak.
A megalapozott gyanú szerint ugyanis 2022. január 1. és 2024. november 26. között egy nő, aki egy Maros megyei területi közigazgatási egység köztisztviselője, csalással mintegy 500 000 lejes összeget tulajdonított el annak az egységnek a számlájáról, ahol alkalmazásban állt. A vallomástételt követően a nőt 24 órára őrizetbe vették.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a rendőrök ügyészségi felügyelet alatt folytatják a nyomozást az ügy teljes felderítése érdekében.
A kártya története legalább háromezer éves múltra tekint vissza, Európában a 14. századtól kezdett elterjedni. Az ördög bibliájának, merthogy így is nevezték, 190 éve magyar változta is ismert, amelynek napját 2013 óta december 29-én tartjuk.
Cáfolta hétfőn az oktatási minisztérium azokat a nyilvánosságban megjelent információkat, amelyek szerint a 2025–2026-os tanévben az előző tanévhez képest mintegy 30 ezerrel csökken a tanári állások száma.
Gyergyószentmiklósra hazatérve nagyszabású koncerttel zárta a 2025-ös évet a 4S Street zenekar szombaton.
Nehéz hetek előtt áll a torjai férfi, akinek házában december 27-én tűz keletkezett. A baj pillanatok alatt bekövetkezett: előbb az áram ment el, röviddel ezután robbanást hallott, ekkor gyúlt meg otthonának tetőtere.
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
Románia nagy részén az év végéig hideg marad az időjárás, de 2026 első napjaiban melegedni kezd, a legmagasabb nappali hőmérséklet el fogja érni a 11 Celsius-fokot, majd újabb lehűlés következik.
Közös közleményt adott ki hétfőn az alkotmánybíróság legutóbbi üléseit bojkottáló négy alkotmánybíró a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó tervezettel kapcsolatos beadvány tárgyalásának sorozatos elhalasztásáról.
Több mint egymillió euró értékű vagyont akart megszerezni az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
szóljon hozzá!