
Fotó: Szabó Barbara
Meggyújtották az első gyertyát a kézdivásárhelyi központi adventi koszorún. Négy év kihagyás után, idén ismét minden szombaton várnak közös imára.
2024. november 30., 20:032024. november 30., 20:03
Az ünnepséget Ilyés Lehel, a Szentháromság plébánia segédlelkésze celebrálta, de közreműködött Beder Imre, református lelkész is.
„Azt szeretnénk, ha nem a sötétségben maradtak, a bezárkózódtak, a világosság nélküliek közé tartoznánk. Hanem azok közé, akikről János így szól: »Akik befogadták őt, azoknak hatalmat adott arra, hogy Isten fiai legyenek«. És ez az adventnek, a gyertyagyújtásnak, a fénynek is az üzenete, hogy világoljunk ebben a világban, embertársaink közt” – emelte ki a igemagyarázatában a lelkész.
A városi koszorú első, a hit gyertyáját Fejér László Ödön, szenátor gyújtotta meg, mielőtt a jelenlévőkhöz szólt.
Fotó: Szabó Barbara
Igazán felemelő érzés ilyen életerős, összetartó és hagyománytisztelő közösségben ünnepelni, és együtt megélni a várakozás hangulatát (…)
– hangsúlyozta beszédében a szenátor.
Az est hangulatát a KRK Band (a Csiha Kálmán Református Kollégium diákzenekara) egyházi énekekkel emelte, valamint ünnephez illő verset szavalt Kiss László színművész.
A jövő szombati közös imádságon Bokor Tibor polgármester gyújtja meg a gyertyát, közreműködik Gecse Noémi színművész és az Ego Sum zenekar.
Közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm június 1-je és június 21-e között. Az összegyűlt adományokból hátrányos helyzetű gyerekeket lepnek meg pizzával több erdélyi városban, a nyári vakáció idején.
A Richter-skála szerinti 3,1-es erősségű földrengés volt szerdán 3 óra 27 perckor Buzău megyében, a Vrancea szeizmikus térségben – közölte az Országos Földfizikai Intézet (INCDFP).
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
szóljon hozzá!