
Fotó: Szabó Barbara
Meggyújtották az első gyertyát a kézdivásárhelyi központi adventi koszorún. Négy év kihagyás után, idén ismét minden szombaton várnak közös imára.
2024. november 30., 20:032024. november 30., 20:03
Az ünnepséget Ilyés Lehel, a Szentháromság plébánia segédlelkésze celebrálta, de közreműködött Beder Imre, református lelkész is.
„Azt szeretnénk, ha nem a sötétségben maradtak, a bezárkózódtak, a világosság nélküliek közé tartoznánk. Hanem azok közé, akikről János így szól: »Akik befogadták őt, azoknak hatalmat adott arra, hogy Isten fiai legyenek«. És ez az adventnek, a gyertyagyújtásnak, a fénynek is az üzenete, hogy világoljunk ebben a világban, embertársaink közt” – emelte ki a igemagyarázatában a lelkész.
A városi koszorú első, a hit gyertyáját Fejér László Ödön, szenátor gyújtotta meg, mielőtt a jelenlévőkhöz szólt.
Fotó: Szabó Barbara
Igazán felemelő érzés ilyen életerős, összetartó és hagyománytisztelő közösségben ünnepelni, és együtt megélni a várakozás hangulatát (…)
– hangsúlyozta beszédében a szenátor.
Az est hangulatát a KRK Band (a Csiha Kálmán Református Kollégium diákzenekara) egyházi énekekkel emelte, valamint ünnephez illő verset szavalt Kiss László színművész.
A jövő szombati közös imádságon Bokor Tibor polgármester gyújtja meg a gyertyát, közreműködik Gecse Noémi színművész és az Ego Sum zenekar.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
szóljon hozzá!