
Tizenkilenc napirendi pontot vitatott meg Kézdivásárhely tanácsa
Fotó: Pinti Attila
Minden tanácsülésen a „különfélék” tartogatják a legérdekesebb meglátásokat, hozzászólásokat. Így volt ez a csütörtöki kézdivásárhelyi önkormányzati ülésen is, ahol volt aki jelzőlámpát kért, más pedig a garázdálkodók ellen emelt szót.
2024. november 14., 17:032024. november 14., 17:03
2024. november 14., 17:132024. november 14., 17:13
Tizenkilenc napirendi pontot vitatott meg Kézdivásárhely tanácsa novemberi soros ülésén. Javarészt formaságokról döntöttek, de elfogadták a helyi költségvetés módosítását is.
Az első határozattervezetnél Bokor Tibor polgármester elmondta, azért van szükség a büdzsé módosítására, mivel
A kiadások tekintetében is felsorolt néhány fontosabb tételt: közel egymillió lejt utaltak a Conico Rt.-nek két munkapont részleges kifizetésére, 550 ezer lejjel támogatták a járóbeteg gondozót is, 450 ezer lejbe került a Szőcs József utca közművesítése, valamint a közvilágítás modernizálásánál is kifizették a 100 ezer lej önrészt.
A második napirendi pont is az anyagiakhoz kapcsolódott. „Jó néhány hónappal ezelőtt a tanács jóváhagyta egy 2 millió lejes kölcsön felvételét az államkincstártól. Az összeget a Vackor óvoda és az inkubátorház építésére fordítottuk.
– magyarázta a polgármester, amire a testület rábólintott.
A kézdivásárhelyi önkormányzat nemrégiben vette át a Kovászna Megye Tanácsa által ajándékozott elektromos iskolabuszt, most arról döntött a helyi testület, hogy azt a Turóczi Mózes Általános Iskola részére bocsátják. Emellett jóváhagyták az Iskola az iskola után című program társfinanszírozását, amelynek kapcsán a városi önkormányzat 25 ezer lejjel támogatja a Molnár Józsiás Általános Iskolát.
A tanács továbbá jóváhagyta az Orbán Balázs utcában építendő ANL-tömbházak urbanisztikai tervét is.
A különféléknél Balázs Attila EMSZ-es tanácsos arról érdeklődött, van-e kilátásban jelzőlámpa kihelyezése a Fortyogó és a Bem József utca kereszteződésébe. Amint Szilveszter Szabolcs alpolgármester válaszában elmondta, több jelzőlámpát is szeretnének kihelyezni még a városban, jelenleg a megyei rendőrség jóváhagyását várják.
Felmerült a városban garázdálkodó hajléktalanok kérdésköre is, akik nemrégiben egy kerékpárüzlet ablakát törték be. Bokor Tibor jelezte, egyeztettek az ügyről a kézdivásárhelyi rendőrfőnökkel, és
hiszen anélkül a rendőrség és az önkormányzat keze is meg van kötve.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
szóljon hozzá!