
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető sofőr és egy, iratok nélkül fát szállító autóvezető is rendőrkézre került néhány óra leforgása alatt Hargita megyében – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.
2021. május 13., 13:212021. május 13., 13:21
Felfüggesztett jogosítvánnyal közlekedő sofőrt kaptak el a rendőrök Gyergyóalfalu községben szerda délután.
A Gyergyócsomafalva községi férfi a 13B jelzésű országúton haladt autójával, amikor a rendőrök igazoltatták. A helyszíni vizsgálatok során kiderült, hogy a 26 éves férfi vezetői engedélye fel van függesztve. Engedély nélküli autóvezetés miatt eljárás indult ellene.
Mintegy másfél köbméter fát koboztak el a hatóságiak egy fiatalembertől Gyergyócsomafalva községben, csütörtökön. A rendőrség munkatársai az illegális erdőgazdálkodás megakadályozását elősegítő ellenőrzéseket végezték Gyergyócsomafalván egy erdős területen, amikor egy 23 éves helyi fiatalember éppen arra haladt, és lucfenyő-tüzelőt szállított autóján. A hatóságiak igazoltatták az illetőt, és kiderült, nem rendelkezik a szállításhoz szükséges engedélyekkel.
A szükséges igazoló dokumentumok hiánya miatt a férfi által szállított mintegy másfél köbméter faanyagot a rendőrök elkobozták, és a fiatalt 1000 lejes bírsággal sújtották.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Két földrengés is volt hétfő reggel Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Több mint ezer, nemzeti színű zászlókat lengető híve várta hétfőn délelőtt Călin Georgescut a tiszteletére tartott gyulafehévári rendezvényre. A román nemzeti ünnep alkalmából szervezett eseményt incidensek kísérték.
Felelősségre kell vonni a Prahova és Dâmbovița megyei vízhiány okozóit – írta vasárnap este a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újraválasztották George Simiont a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökévé a párt vasárnapi gyulafehérvári kongresszusán. Simion egyedüli jelöltként indult a párt elnöki pozíciójáért.
Idén január elejétől október végéig 46.917 vállalkozás szűnt meg Romániában, 32,4 százalékkal több, mint tavaly ugyanebben az időszakban – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) által közzétett adatokból.
A belügyminisztérium azt ajánlja az állampolgároknak, hogy a december 1-jei hosszú hétvégén lehetőleg ne reptessék a drónjaikat, mert az engedély nélküli drónhasználat veszélyeztetheti az emberek biztonságát.
Akár 10 centiméteres hóréteg is lerakódhat a hegyekben vasárnap estére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.
Az adventi koszorú több egyszerű ünnepi dekorációnál: a várakozást és az elcsendesülést hirdeti. Csíkszentkirályon jártunk, ahol péntek este közösségi adventikoszorú-készítést szerveztek, szülők és gyerekek együtt alkottak.
A 3000 éves múlttal büszkélkedő város már akkor a szívem csücskébe került, amikor tavaly áprilisban, az albániai bortúráról való hazatértünkben oda is tettünk egy napos kitérőt. Bár valamelyest más arcát mutatta, Bari most sem okozott csalódást.
szóljon hozzá!