
Utólag hozták nyilvánosságra, hogy ittas volt a halálos balesetet okozó rendőr, aki jelenleg is a rendőrség kötelékében dolgozik
Fotó: weradio.ro
Az alapfokú ítéletben összesen három év felfüggesztett börtönre ítélte a Sepsiszentgyörgyi Bíróság S. F.-et, a Kovászna megyei rendőrség munkatársát, aki 2021 decemberében egy 28 éves fiatal halálát okozta – részegen.
2023. szeptember 19., 13:412023. szeptember 19., 13:41
2023. szeptember 29., 14:452023. szeptember 29., 14:45
A rendőr szolgálati időn kívül vezette autóját, amikor Sepsiszentgyörgy csíkszeredai kijáratánál
A baleset következtében a vétlen sofőr életét vesztette.
A balesetben a rendőr is megsérült, ám – mint utólag nyilvánosságra került – leheletében 0,60 mg/l, vérében pedig 1,89 ezrelék volt a véralkoholszint. Ezt a rendőrség a szerencsétlenség bekövetkeztekor nem közölte, utóbb a sajtó érdeklődésére megerősítette, hogy munkatársuk valóban részeg volt.
Amint azt az ítélet indoklásában írja, a bíróság 1 év 6 hónap börtönre ítéli a vétkest ittas vezetés miatt, valamint 2 év és 6 hónapra a gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, továbbá 5 évre eltiltja a vezetéstől.
A vádlottat továbbá 4550 lej perköltség kifizetésére is kötelezik. A bíróság ugyanakkor helyt ad az áldozat családja kérésének és
Az elkövető továbbra is a Kovászna megyei rendőrség alkalmazásában áll.
„Az illető jelenleg nem dolgozik abban a beosztásban, amelyikben a balesetet megelőzően, hanem olyan feladatokat osztottak rá, amelyek nem gátolták a bűnügyi eljárás menetét. Áthelyezni az eljárás ideje alatt nem lehet” – közölte érdeklődésünkre a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Továbbá egy belső vizsgálatot is indított a rendőrség az ügyben, de csak a végleges bírósági ítélet után születik döntés az illető szakmai besorolására vonatkozóan. A bírósági ítélet 10 napig megfellebbezhető.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
Meghaladta a literenkénti 9 lejt a standard gázolaj ára, standard benzint pedig már csak 8,5 lej fölötti összegért tankolhatunk a Rompetrol és az OMV töltőállomásokon Székelyföldön, miután pénteken újabb 9 banival emelkedett az üzemanyagok ára Romániában.
A tavaly februári 9,62 százalékról idén februárban 9,31 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány intézkedéseket fontolgat az üzemanyagárak emelkedésének mérséklésére, ha a közel-keleti konfliktus miatt a drágulás a következő időszakban is folytatódik.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
Jóváhagyta csütörtök esti rendkívüli ülésén a Bolojan-kabinet a 2026-os állami költségvetés tervezetét, amelyet a parlament elé terjesztenek.
A romániai polgárok valamivel több mint fele (50,4 százalék) úgy véli, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti feszültségek körülményei között Romániának egyensúlyt kellene fenntartania a két partner között – derül ki egy felmérésből.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
3 hozzászólás