
Bukaresti munkájáról számolt be a szenátor
Fotó: Beliczay László
Mozgalmas volt az elmúlt fél esztendő Antal Lóránt udvarhelyszéki szenátor számára, aki többek között az energiaválság kezelésére érvénybe lépett intézkedésekről tartott sajtótájékoztatót szerdán.
2022. augusztus 31., 15:432022. augusztus 31., 15:43
Az RMDSZ-es szenátor beszámolójában két nagy csoportra bontotta a fejlesztéseket, amelyek gazdasági és energetikai szempontból hasznosak mind az ország mind régiónk számára. Mint mondta,
Ennek értelmében 2023. március 30-ig a háztartási fogyasztók a villanyáramot 0,68, a földgázt 0,31 lej/kWh áron kapják meg, amennyiben nem haladja meg fogyasztásuk a 100 kWh-t. Ez az összeg, vállalkozások számára, 0,37 lej/kWh földgáz, és 1 lej/kWh villamos áram esetében. A politikus ezügyben megjegyezte:
Hozzátette, a fával fűtők számára is tervez a kormány egy támogatástervezetet kidolgozni, ez viszont még vita tárgyát képezi a jövőre tekintve.
Fotó: Beliczay László
Számos problémát és válságos helyzetet is szült, hogy a HarGaz szolgáltató visszamondta a gázszolgáltatói engedélyét,
„Többször is hivatalos levélben fordultam az Electrica Furnizare és az ANRE (Országos Energiaár-szabályzó Hatóság) vezetőségéhez, hogy az egekbe emelt gázár miatt kialakult krízishelyzetet vizsgálják ki – közölte a Antal, aki szerint
Megjegyezte, a szolgáltatóval sikerült egyfajta egyességet kötni arra vonatkozóan, hogy azoknál a személyeknél, akik nem tudták a számlákat kifizetni, nem kapcsolják le a szolgáltatást. Hozzátette: ha ez valamilyen ok folytán mégis megtörténne, az energiaelzárás ügyében őt keressék fel.
Fotó: Beliczay László
Lapunk a focimeccseken egyre elharapózó magyargyűlölet kezeléséről is megkérdezte a szenátort, aki biztosított mindenkit afelől, hogy
Azt azonban mintegy summázva hozzáfűzte: a büntetések világa is véges, kérdéseket vet fel, hogy mekkora mértékben lehet büntetésekkel az ultrás focidrukkrerek megnyilvánulásait szabályozni.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!