
Tamás Sándor. Archív
Fotó: Vargyasi Levente
Korszerűsíteni kellene Románia alkotmányát és megszüntetni a felesleges prefektúrákat – jelentette ki Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke annak kapcsán, hogy Ludovic Orban miniszterelnök kilátásba helyezte, hogy le fogja váltani a prefektusokat.
2019. december 01., 13:152019. december 01., 13:15
2019. december 01., 13:362019. december 01., 13:36
„Feleslegesnek tartom a prefektúrát az állami struktúrában. Az elmúlt harminc évben minden politikai párt ezt hangoztatta, amikor ellenzékben volt, ám amint hatalomra került, kinevezte a saját prefektusait.
– mondta Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
A háromszéki politikus szerint első lépésben az alkotmányt kell módosítani, majd a közigazgatási rendszert átszervezni, és akkor egyértelműen kiderül, hogy semmi szükség a prefektúrákra. „Vagy egyenes a gerinced, világos elképzelésed van az államiságról, annak felépítéséről, miként lenne jobb az állampolgároknak, vagy arra hajlasz, amerre a szél fúj” – szögezte le Tamás Sándor.
Ludovic Orban miniszterelnök korábban bejelentette, hogy le fogja váltani a prefektusokat és a prefektus-helyetteseket, mert minden kormánynak joga van kiválasztani a megyei megbízottjait. Háromszéken évekkel ezelőtt a prefektúra minden eszközzel gáncsolta a magyar feliratok, szimbólumok használatát, ám az utóbbi néhány évben ez átalakult. Tamás Sándor úgy fogalmazott, „amit korábban a prefektúra végzett el, azt most Dan Tănasa feljelentőre, és a különböző román civil szervezetekre bízzák”.

A kormány le fogja váltani a prefektusokat és prefektus-helyetteseket, mivel minden kormánynak jogában áll kiválasztani megbízottjait a megyékben, jelentette be Ludovic Orban miniszterelnök az Olt megyei Balşon.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
1 hozzászólás