
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Lángra kapott és leégett egy gazdasági melléképület Csíkrákoson pénteken, az anyagi kár mintegy 150 ezer lejre tehető. Hétfőre virradóan egy székelyudvarhelyi lakásban keletkezett tűzhöz kellett kiszállniuk a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltóknak – tájékoztat közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
2021. augusztus 30., 20:332021. augusztus 30., 20:33
2021. augusztus 30., 20:432021. augusztus 30., 20:43
Lángra lobbant egy takarmányt tároló csűr Csíkrákoson pénteken. A száz négyzetméteren pusztító tűzzel közel harminc hivatásos és önkéntes tűzoltó mintegy öt órán keresztül küzdött, végül sikerült megakadályozniuk a lángok továbbterjedését a közeli lakóházra és melléképületekre. A vizsgálatok szerint a tüzet a melléképületben tárolt takarmány öngyulladása okozta. Az eset következtében az istálló, 15 tonna széna és 15 köbméter faanyag veszett oda, a kár összértéke mintegy 150 ezer lej.
Hétfőre virradóan Székelyudvarhelyen riasztották a hivatásos tűzoltókat: egy Bem József utcai tömbház harmadik emeleti lakásból sűrű füst gomolygott. A tűzoltóknak a fürdőkádba dobott kigyulladt textilanyagokat kellett eloltaniuk, a lángokat rövid idő alatt sikerült megfékezni, személyi sérülés nem történt.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
szóljon hozzá!