
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Szerdán reggel kevesebb mint egy óra leforgása alatt alatt egy tűzhöz és két közúti balesethez riasztották a kézdivásárhelyi tűzoltókat.
2021. november 24., 11:142021. november 24., 11:14
Az első riasztás 7 óra 30 perckor futott be, ugyanis Zabola kijáratánál borult fel egy gépkocsi. Műszaki mentők és rohammentők siettek a helyszínre, két személyt kórházba szállítottak.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Néhány perccel később a 112-es sürgősségi számon kértek segítséget, mert a Torja és Bálványos közötti szakaszon kigyulladt egy teherautó. Két esetkocsi vett részt az oltásban, a bútort szállító jármű teljesen kiégett. A tűzesetben nem sérült meg senki, csak anyagi kár keletkezett.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
A zabolai mentést éppen befejezték, amikor Kézdikőváron kellett segítség. Egy gépkocsi lesodródott az úttestről, három személy szorult egészségügyi ellátásra. Két felnőttet és egy kiskorút részesítettek elsősegélyben, majd szállítottak kórházba.
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Ilie Bolojan szerint a 2026-os év a vártnál nehezebb lesz, mivel a közel-keleti helyzet jelentősen bonyolítja a dolgokat; és megemlítette, hogy az árak emelkedése enyhe gazdasági visszaesést eredményez.
A nyugdíj és a közalkalmazotti fizetés halmozását tiltó törvénytervezet készen van, és csak a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) véleményezésére várnak – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A kormány meghozott intézkedései mellett tovább emelkedett az üzemanyagok ára kedden. Hétfőn nem volt változás az árakban a szombati emelkedéshez képest.
A kormány a következő napokban dönt az üzemanyagok, elsősorban a gázolaj jövedéki adójának csökkentéséről – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újabb körforgalom kialakítása van napirenden Csíkszeredában, ezúttal a Temesvári sugárút és a Szív utca kereszteződésében. Az előzetes mérések azt mutatják, hogy különösebb átalakítás nélkül végrehajtható a változtatás.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
A legfelsőbb bíróság hétfőn bejelentette, hogy beperelt a közigazgatási bíróságon a kormányt és a pénzügyminisztériumot a bírák és ügyészeknek megítélt bérjogosultságok 2026-ban esedékes kifizetésének elhalasztása miatt.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
szóljon hozzá!