
Fotó: Maros megyei rendőrség
Több közúti kihágás miatt vettek őrizetbe a segesvári rendőrök egy 25 éves héjjasfalvi férfit.
2024. november 28., 13:012024. november 28., 13:01
2024. november 28., 13:032024. november 28., 13:03
A rendőrök szerdán délután Fehéregyházán igazoltatták volna egy személyautó sofőrjét, ő azonban azonban gázt adott, és továbbhajtott.
A menekülést követően az autó Fehéregyháza külterületén egy üres telken felborult és a rendőrök pedig az autóvezetőt és 28 éves utasát bekísérték a rendőrségre. Itt derült ki, hogy
Fotó: Maros megyei rendőrség
Ha ennyi nem lett volna elég, az alkoholszonda 0,62 mg/l légalkohol-szintet mutatott ki a sofőr leheletéből, így őt egy egészségügyi intézménybe vitték vérvételre, hátfájdalmakra panaszkodó utasát pedig kivizsgálásra.
A rendőrség elrendelte a 25 éves héjjasfalvi férfi őrizetbe vételét. Több kihágás miatt indult ellene eljárás:
jogosítvány nélküli és ittas vezetés,
forgalomba be nem írt jármű vezetése
és gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
szóljon hozzá!