
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kétmillió eurót fektettek a háromszéki szociális rendszer fejlesztésébe a SERA Románia Alapítvány támogatásával, tájékoztat Kovászna Megye Tanácsa. A civil szervezettel több mint húsz éve tart a partnerség.
2022. március 23., 20:002022. március 23., 20:00
2022. március 23., 20:062022. március 23., 20:06
A nevelőszülő hálózat támogatásával kezdődött az együttműködés, majd a nem kívánt terhességek visszaszorítását célzó prevenciós programot indították el, ugyanakkor támogatják a rendszerben levő gyerekek családba való visszaintegrálását is. Az utóbbi években a SERA Románia finanszírozásával építettek három lakásotthont és két rehabilitációs központot fogyatékkal élő gyerekek számára.
A SERA Románia Alapítvány az ország valamennyi megyéjében támogatja a szociális ellátórendszer fejlesztését, számos létesítmény építését és programok lebonyolítását finanszírozza. Kovászna megyében a prevenciós és családtámogatási programjuk mellett a Kézdivásárhelyi Borosnyay Kamilla Elhelyezési Központ átszervezését követően újabb három lakásotthon építését fogják finanszírozni, ugyanakkor támogatásukkal Bodzafordulón épülni fog egy újabb rehabilitációs központ fogyatékkal élő gyerekek számára.
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
szóljon hozzá!