
Fotó: Kipi-Kopi Napközi Otthon
A székelyudvarhelyi Kipi-Kopi Napközi Otthon hat új okostáblával és Montessori-játékokkal gazdagodott. Az intézmény pedagógusai számára fontos a gyerekek kiegyensúlyozott fejlődése és digitális kompetenciáik kialakítása.
2021. november 02., 17:032021. november 02., 17:03
2021. november 02., 17:202021. november 02., 17:20
A székelyudvarhelyi Kipi-Kopi Napközi Otthon idén májusban két programtervezettel nevezett Hargita Megye Tanácsának pályázati kiírására, ezzel pedig hat okostáblát és Montessori-játékokat vásároltak a napközi részére. Varró Enikő programfelelős óvónő a kedden tartott online sajtótájékoztatón beszámolt arról, hogy
A felelős pedagógus elmondta, a program elsődleges célcsoportja a 3–6 éves gyerekek, azonban a szülők beleegyezése és együttműködése, illetve a pedagógusok munkája is szükséges ahhoz, hogy a tudatosan előkészített okos eszközökkel a gyerekek technológiai kompetenciái fejlődjenek, ezáltal később az iskolában már könnyedséggel tudják használni a digitális eszközöket. A monetssoris, illetve az okostáblás projektért más-más óvónők a felelősek, míg előbbieket Izsák Zsuzsanna és Vajda Erika vezetik, az okostábláknál Varró Enikő és Jakab Anna-Mária dolgoznak.
Fancsali Éva igazgatónő szerint a vásárolt eszközökkel két végletet „feszegetnek”, ugyanis a játékok a fizikai jelenlétet, a szabadon játszást, míg az okostábla a felelős médiahasználatot mélyíti, céljuk pedig e kettő közötti mérleg egyensúlyba hozása.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
A Zsögödben észlelt medvékről is szó esett a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén szerdán, a tanácsosok egy digitális fejlesztési projekt és a Szabadság téri tömbházak hőszigetelésének aktualizált költségvetését is jóváhagyták.
Szerdán folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvi kommunikációs készségeinek a felmérésével.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter bejelentette, hogy párbeszédet kezdeményez a társadalommal az új közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, és csütörtökön élő beszélgetést indít a témáról a Facebook-oldalán.
Akár ezer lejes, vagy még nagyobb összegű bírságot is kiszabhatnak a 112-es egységes segélyhívó szám indokolatlan hivásáért, a hatóságok azonban nem büntetnek, ha a hívó jóhíszeműen fordul segítségért.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
szóljon hozzá!