
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Egy fiatalember megtalálásban kéri a lakosság segítségét a Kovászna megyei rendőrség: az illetőt azzal gyanúsítják, hogy el akart rabolni egy kislányt Sepsiszentgyörgyön.
2023. február 01., 12:172023. február 01., 12:17
2023. február 01., 12:372023. február 01., 12:37
A felhívást szerdán reggel tette közzé a a rendőrség, de az eset, amire hivatkozik, tavaly december 7-én történt Sepsiszentgyörgyön. A gyanú szerint az ismeretlen férfi a Grigore Bălan tábornok úton leszólított egy iskolába igyekvő lányt, minekután hosszú ideje követte őt. A fiatalember meg akarta győzni a kiskorút, hogy a szokásostól eltérő útvonalon menjenek az iskolába, majd egy idő után távozott.
A rendőrség azonosítás céljából közzétette a gyanúsítottról készült fantomképet. A személyleírás szerint
A történtekkor fekete kapucnis pulóvert, fekete nadrágot, fehér talpú fekete sportcipőt viselt. Ha bárki tud valamit az illetőről, értesítheti a rendőrséget a 0267 307 400-es (belső vonal 20269) telefonszámon, illetve a dispecerat@cv.politiaromana.ro e-mail-címen.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Nem könnyű jegyet kapni az idén Budapesten rendezendő BL-döntőre, a semleges szurkolónak még ahhoz is nagy szerencsére volt szüksége, hogy egyáltalán sorba állhasson két jegyért.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
szóljon hozzá!