
Fotó: Veres Nándor
Jelentősebb kihágások eddig nem történtek Kovászna megyében az önkormányzati választásokon, „mindössze” egy személyt kapott súlyos pénzbírságot, mert nem tartotta be a maszkviselésre vonatkozó előírásokat – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
2020. szeptember 27., 17:122020. szeptember 27., 17:12
A választási részvételt felügyelő informatikai rendszeren keresztül eddig hat bejelentés érkezett, ám egyik sem bizonyult megalapozottnak: Sepsiszentgyörgyről, Kovászna városából, Bodzafordulóról és Nagyajtáról azt jelezték, hogy olyan személyek akarnak élni a szavazati jogukkal, akik nem szerepelnek a választási listán. Az ellenőrzések során kiderült, hogy ideiglenes lakcímmel rendelkeznek az adott településen, és rajta vannak a pótlistán.
Gidófalván a rendőröknek egy panaszt kellett kivizsgálniuk, a bejelentő szerint „az egyik jelölt támogatói megpróbálták befolyásolni a szavazásra érkezőket”. A hatóság „alapos kivizsgálást követően” nem találta megalapozottnak a panaszt.
Kézdivásárhelyen egy választópolgár a szavazókörzetben megtagadta a maszkviselést, ezért 1800 lejes pénzbírságot kapott.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
szóljon hozzá!