
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Ezer lej értékben ajándékozza meg a baba születésekor a családokat a Kovászna városi önkormányzat. A legutóbbi tanácsülésen elfogadott határozat értelmében a támogatás az ország területén született kisbabáknak jár, ha legalább egyik szülő egy éve kovásznai lakcímmel rendelkezik.
2021. április 25., 17:002021. április 25., 17:00
Az ezer lej értékű csomag többek között ruhadarabokat, törülközőt, babaápolási kellékeket, egyszerhasználatos pelenkacsomagot tartalmaz.
Gyerő József polgármester kifejtette, az intézkedéssel a gyerekvállalást ösztönzik, ugyanakkor segítik a világjárvány miatt nehézséggel szembesülő családokat. Az önkormányzat egyelőre 60 ezer lejt különített el erre a célra a költségvetésbe, de igény szerint a keretet növelik.
A polgármester szerint hatvan újszülöttre számítanak, a gyerekvállalási kedv érezhetően csökkent az elmúlt években. A tanácshatározat indoklásában is szerepel, hogy míg 2010-ben 200 gyerek született a városban, ez a szám tíz év alatt kevesebb mint a felére csökkent. Korábban hasonló támogatásról Mikóújfaluban is fogadtak el határozatot, a községben évente 12-15 kisbaba születik.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!