
A Babakelengye programot jövő évben indítanák több háromszéki településen. Képünk illusztráció
Fotó: Freepik
Hasznos eszközöket tartalmazó csomaggal könnyítené meg a gyermek születése utáni időszakot az RMDSZ Háromszéki Nőszervezete. A Babakelengye program jövő évtől indulhat be, foganatosítása a helyi önkormányzatokon múlik.
2024. november 27., 08:302024. november 27., 08:30
A családok támogatását célzó Babakelengye programot még idén decemberben szorgalmazzák a női tanácsosok a helyi önkormányzatokban, hogy azok be tudják illeszteni a jövő évi költségvetésbe.
– jelentették be az RMDSZ háromszéki női önkormányzati tanácsosainak szervezett képzésen.
„A Babacsomag programot azért kezdeményezik megyeszerte az RMDSZ Háromszéki Nőszervezet önkormányzati képviselői, hogy szebbé és könnyebbé tegyék a babák és szüleik első időszakát.
– hangsúlyozta Domokos-Fejér Melinda, a nőszervezet elnöke.
Ájgel Ágnes, a szervezet korábbi elnöke jelezte, ez a program az együttműködés, együttgondolkodás, a hasznos ötletek cserélésének jó példája, hiszen Mikóújfaluban és Kovásznán már eredményesen működik.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
Az ország több régiójára érvényes, megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!