
Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Az ünnepek előtti ellenőrzések során a Kovászna megyei élelmiszer-biztonsági és állategészségügyi hatóság közel 39 ezer lejre rótt ki bírságot.
2022. április 19., 17:292022. április 19., 17:29
Összesen 95 egységet ellenőriztek, ezek között volt vágóhíd, húsfeldolgozó, mészárszék, élelmiszerbolt, élelmiszerpiac, raktáráruház, élelmiszer lerakat, csokoládégyár, cukrászlaboratórium.
Tizenöt esetben tapasztaltak szabálytalanságot, hat figyelmeztetést és kilenc pénzbírságot róttak ki 20 800 lej értékben.
Az élelmiszer szállításra vonatkozó közúti ellenőrzések során további 17 700 lejre büntettek.
Az ellenőrök a nem megfelelő higiénia, címkézés, tárolás valamint a különböző engedélyek hiánya miatt bírságoltak leginkább.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
szóljon hozzá!