
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy gyalogost átjárón sodortak el, és két autóbaleset is történt a hétvégén Csíkszéken, egyiket egy ittas sofőr okozta – a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményeit szemléztük.
2021. szeptember 27., 16:562021. szeptember 27., 16:56
Gyimesfelsőlokon egy helybéli 30 éves férfi miközben a 151-es jelzésű községi úton haladt autójával Görbepataka irányából Gyimesközéplok felé, egy jobb kanyarban elvesztette uralmát a járműve felett, áttért a menetirányával ellentétes sávba és összeütközött egy szemből szabályosan közlekedő autóval, melyet egy 27 éves Gyimesközéplok községi nő vezetett.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
Maroshévízen egy szabályosan közlekedő gyalogost sodort el az átjárón egy autós. A rendőrségi információk szerint egy 48 éves maroshévízi nő szabályosan próbált átkelni az átjárón a település Nicolae Bălcescu utcájában, amikor egy szintén helybéli, 39 éves férfi autójával elsodorta. A baleset következtében a gyalogos megsérült. A helyszíni vizsgálatok eredménye alapján a sofőr nem fogyasztott alkoholt az esetet megelőzően. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult ellene.
Ittasan okozott balesetet egy sofőr Csíkrákos kijáratánál is vasárnap. Ebben az esetben egy csíkdánfalvi 32 éves férfi az E578-as jelzésű európai úton haladt autójával, Gyergyószentmiklós irányából Csíkszereda felé, amikor Csíkrákos kijáratánál áttért a menetirányával ellentétes sávba és elsodort egy szemből szabályosan közlekedő személygépkocsit.
A baleset során személyi sérülés nem történt, „csupán” anyagi kár keletkezett. A vétkes sofőr ellen ittas vezetés miatt eljárás indult.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
szóljon hozzá!