
Fotó: Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház/Facebook
Már csak a hatósági engedélyeztetés van hátra a sepsiszentgyörgyi Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház új sürgősségi osztályának megnyitás előtt, amelynek átadási határideje ez év vége.
2024. április 24., 16:492024. április 24., 16:49
Kívül-belül a befejezéshez közelednek a munkálatokkal a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház udvarán újonnan épített sürgősségi osztálynál:
A röntgengépnek és a komputertomográfnak helyet adó terem előkészítése és a beszereléséhez szükséges lépések is megtörténtek.
Következik az engedélyeztetési folyamat – tájékoztatott a kórház vezetősége. Elviekben kitűzött átadási határidőként marad 2024 vége, de ez attól is függ, hogy milyen ütemben történik meg a hatósági engedélyek beszerzése – tekintett előre a Székelyhon kérdésére András Nagy Róbert kórházmenedzser.
Fotó: Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház/Facebook
Tavaly a kórház sürgősségi osztályán 36 500 személyt láttak el, igaz, csak az esetek kétharmadában volt szó valóban gyors beavatkozást igénylő vészhelyzetről.
Arra a kérdésre, hogy elégséges lesz-e a mostani személyzet ehhez a kapacitáshoz, a kórházmenedzser elmondta, hogy a személyzetet a struktúrához fogják alakítani, de a belső folyamatok átszervezése élvez prioritást.
– fejtette ki András-Nagy Róbert.
Fotó: Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház/Facebook
Az új sürgősségi osztály építésére a kórházat fenntartó Kovászna Megye Tanácsa pályázott európai uniós finanszírozásra a Regionális Operatív Programon belül.
Amint elkészül a beruházás és a költözés után felszabadulnak a jelenlegi sürgősségi terei, ott megkezdik a kórházi labor végleges helyének a kialakítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
Elkészült a következő kéthetes, július 27. és augusztus 9. közötti időszak időjárási előrejelzése. Nagyon úgy tűnik, visszakapjuk a nyarat az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfői jelentése szerint.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
A védelmi minisztérium radarrendszere hétfőn egy drónt észlelt, amely Sulinától keletre behatolt Románia légterébe. A helyzet megfigyelésére 8 óra 53 perckor két F-16-os vadászgép szállt fel a fetești 86-os légi támaszpontról.
Hatéves húgukat próbálták megmenteni azok a 12 és 15 éves fiútestvérek, akik a Moldova-folyóba fulladtak vasárnap – közölték a tragédia körülményeit vizsgáló nyomozáshoz közel álló források.
Csíkszeredában korábban kétszer is előfordult, hogy tanintézet udvarára tévedt a medve. Mindkettőt kilőtték. Nagyszebenben elnézőbbek?
A Moldova-folyóba fulladt vasárnap délután egy testvérpár – egy 12 és egy 15 éves fiú – a Neamț megyei Horia település térségében. Egy hatéves kislányt sikerült megmenteni, őt kórházba szállították.
szóljon hozzá!