
Fotó: Bíró Blanka
Amint a Sepsiszentgyörgy zászlójáról szóló kormányhatározat megjelenik a Hivatalos Közlönyben, a városzászlót kitűzik a polgármesteri hivatal és az alárendelt intézmények homlokzatára – mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester.
2021. július 01., 17:342021. július 01., 17:34
2021. július 01., 21:002021. július 01., 21:00
A városvezető felidézte, hogy a helyi önkormányzat 2010. január 28-án fogadta el a zászlóról szóló határozatot, azután következett a „cirkusz”: prefektusi felszólítások, Dan Tanasă által indított per. A Brassói Táblabíróság 2016 júniusában – hat és fél év után – kimondta, hogy a város nem használhatja a zászlóját.
Ezt előre látták, így amikor 2015-ben a parlament elfogadta a 141-es törvényt, amely kimondja, hogy a megyei és a települési önkormányzatoknak lehet saját zászlójuk, Sepsiszentgyörgy az elsők között, a jogszabály megjelenésének napján fogadta el az új határozatot a zászlóról. Minden procedúrát szigorúan betartva fogadták el a határozatot, és elküldték a fejlesztési minisztériumba, hogy terjessze a kormány elé.
– idézte fel a polgármester. Hozzátette, ez is jó példa arra, hogy hiába van jogszabály, ha nem akarják betartatni: az előre lépéshez kell akarat és jelenlét.
A sajtótájékoztatón jelen lévő Tamás Sándor Kovászna megyei tanácselnök elmondta, a megyei önkormányzat is elfogadta saját határozatát még 2015-ben a saját zászlóról, és elküldték a fejlesztési minisztériumba – most arra várnak, hogy hat év után azt is hivatalosítsák.
Sepsiszentgyörgy zászlója egyébként arany és kék sávos, közepén a település címerét ábrázolja. A címer pajzs alakú, rajta kék mezőben a vár és a templom, felette arany nap és ezüst hold. A vár előtt három zöld mező, rajta a település védőszentje és névadója, a lovon ülő Szent György és a sárkány látható.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
Az oktatási és kutatási ágazatra nem vonatkozik a nyugdíj és az állami fizetés halmozását tiltó törvényi előírás – közölte hétfőn a tanügyminisztérium.
Míg az adventi időszak a legtöbbek számára az elcsendesedésről szól, országszerte – így Székelyföld városaiban is – évről évre megjelennek a hangos dobszóval kísért, medvebőrbe öltözött csoportok. A látványos, de zajos népszokás megosztja a közvéleményt.
Egy 35 éves, Maros megyei nő holttestét emelték ki hétfőn délután a vízből Marosvásárhelyen, az Alsógát utca térségében – a halál pontos körülményeit vizsgálják.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!