Nem kedvez az időjárás a Sepsi Tabakó Fesztivál első napjának, amely hivatalosan csütörtökön délben vette kezdetét. Az ég borús, az eső néha zuhog, majd rövid ideig eláll, de a fesztiváltérré alakított új helyszínt nem moshatja el: a korán érkezők sátrak alá bújva készülnek az estére, amely erős rajtja lesz az idei eseménynek, érkezik ugyanis a Margaret Island és Inna is. Mutatjuk, hogy mit érdemes tudni a fesztiválról, szabályzatról, árakról.
2024. augusztus 29., 18:152024. augusztus 29., 18:15
Fotó: Sepsi Tabakó Festival/Facebook
Nem kedvez az időjárás a Sepsi Tabakó Fesztivál első napjának, amely hivatalosan csütörtökön délben vette kezdetét. Az ég borús, az eső néha zuhog, majd rövid ideig eláll, de a fesztiváltérré alakított új helyszínt nem moshatja el: a korán érkezők sátrak alá bújva készülnek az estére, amely erős rajtja lesz az idei eseménynek, érkezik ugyanis a Margaret Island és Inna is. Mutatjuk, hogy mit érdemes tudni a fesztiválról, szabályzatról, árakról.
2024. augusztus 29., 18:152024. augusztus 29., 18:15
Minden jel arra mutat, hogy a Margaret Island Eső című, legismertebb dalát a megszokottnál is jobban átérezheti ma este a közönség, az időjárás előrejelzés szerint ugyanis csütörtök este még érkezhetnek zivatarok. Ez viszont nem szegheti kedvét a fesztiválozóknak, már csak azért sem, mert
Sőt, aki egyik koncertről vándorolna át egy másik buliba, ugyanazon a téren maradhat, anélkül, hogy hosszabb kitérőt tenne, például a bárokig.
Fotó: Tuchiluș Alex
Noha esős az idő, esőernyőt nem szabad bevinni a fesztivál területére, ahogy általában más ilyen típusú rendezvényekre sem szabad, elsősorban, mert veszélyes tárgynak minősül. A szabályzatról bővebben a honlapon lehet előre tájékozódni. Ami a közszállítást illeti, külön buszjáratokat indítottak a háromnapos fesztivál idejére, ezen a linken található a menetrend.
Fotó: Tuchiluș Alex
A Tabakón Festipay-rendszer működik, tehát a fesztivál területén kizárólag az erre létrehozott kártyákkal lehet fizetni. A kártya letéti díja 5 lej, fel lehet rá tölteni pénzt bankkártyás vagy készpénzes fizetéssel is az erre kijelölt pontokon.
Ami a belépőket illeti, most már csak a helyszínen lehet megvásárolni.
Fotó: Tuchiluș Alex
A fesztivál főfellépője, a nagy világban is éneklő Inna is érkezik ma a Petőfi színpadra.
Fotó: Tuchiluș Alex
Erdei Anita főszervező a Székelyhon kérdésére elmondta: egyelőre semmi jele nincs annak, hogy bármilyen változtatást kéne eszközölni a programban. Sajnálattal tapasztalják, hogy
Fotó: Tuchiluș Alex
Csütörtök este 18 órakor az AWS, 20 órakor a Margaret Island, 22 órakor pedig Inna fog fellépni a Petőfi színpadon. A koncertek között azonban a Petőfivel szembeni, BT színpad fog pezsegni, 19 órakor érkezik a Night Manager, aki 21:20-kor folytatja a bulit 22 óráig, majd Inna koncertje után 23 órakor Bonzon & Boost zenél. Az éjjeli, hajnali órákban több lemezlovas biztosítja a talpalávalót.
Kétségtelen, hogy a fesztivál összterülete nem túl nagy, míg a koncertek az OSK Stadion mögötti parkolóban vannak, addig az előadások és más szabadidős programok, illetve a mosdók és kemping gyepen helyezkedik el. Ezért
Fotó: Tuchiluș Alex
A nyár trendi, piros-fehér dubája ugyanis a Tabakóra is begurult, a Rádió GaGa műsorvezetők már az első napon száz százalékos erőbedobással közvetítettek a helyszínről.
A Rádió GaGa mutatja be ugyanakkor az est egyik főfellépőjét is, a Margaret Island zenekart.
Fotó: Tuchiluș Alex
Harapnivalókból is akad választék, lehet enni helyben, kemencében sült pizzát, de
A különlegesebb hamburgereket 40 és 55 lej között árulják. Aki pedig édességre vágyna, például egy extrán nagy, különleges töltelékű palacsintára, 25 lejt kell érte fizetnie. Ezek az árak nem túl alacsonyak, de a fesztiválárakhoz mérten nem is kifejezetten magasak.
Fotó: Tuchiluș Alex
Az italoknál már jóval változóbb a helyzet. Fél literes palackozott vizet 8, üdítőt 12 lejért, energiaitalt 15 lejért lehet venni. A csapolt sör 9 lej, a dobozos 12-15 lej között mozog.
Aki inkább koktélt kívánna, mindenféle közül válogathat 30 lejért, aki pedig borozna, annak is bőven van választási lehetősége: bizonyos fajtájú borokat poharanként 12-13, másokat 20-24 lejért kínálnak.
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
A szervezett bűnözés és terrorizmus ellenes ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön razziát tartottak egy bukaresti éjszakai klubban.
Mintegy kilencven tonna, engedély nélküli helyen tárolt hulladékot foglaltak le a rendőrök Hargita megyében egy illegális hulladékgazdálkodási ügyben.
Drónt észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni szerdai orosz légitámadás során – tájékoztatott szerda este a védelmi minisztérium.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint előre tervezett munkálatok miatt több helyszínen is szünetelni fog az áramszolgáltatás Csíkszereda területén.
Egy tizenegy éves gyermek – kihasználva, hogy nem figyelnek rá – beült édesanyja autójába, elindította a motort és véletlenül elütötte az autó mellett tartózkodó anyját, aki megsérült szerdán este a Szeben megyei Sellenberken.
A kemény tél és a jelentős mennyiségű csúszásgátló anyag alaposan próbára tette Székelyudvarhely útjait. Míg a kövezett utcákban az esővíz vájt magának mély medreket, az aszfaltozott felületeken a fagy és az olvadás váltakozása okozott jelentős károkat.
Átlátható, következetes és diszkriminációmentes eljárást kér a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) a román hatóságoktól március 10-i marosvásárhelyi felvonulásával kapcsolatban, amelyet a székely szabadság napja alkalmából tartanak meg.
Tulcea megye északi részének lakói szerdán 18 óra 15 perc körül Ro-Alert riasztást kaptak az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
A Declic Közösség szerdán több mint 62 ezer aláírást tartalmazó petíciót nyújtott be az egészségügyi minisztériumhoz, amelyben az elektronikus cigaretták használatának betiltását sürgetik valamennyi zárt légterű nyilvános helyeken.
A mezőgazdasági minisztérium törvénytervezetet dolgoz ki valamennyi agrár-élelmiszeripari termék kereskedelmi árrésének automatikus korlátozásáról arra az esetre, ha az infláció meghaladja az 5-6 százalékot – jelentette be az agrárminiszter.
szóljon hozzá!