
Kézdivásárhely történelmi főtere is szerepel a Székelyföldi Értéktárban
Fotó: Kocsis Károly
Újra megszervezi az Értékeink nyomában nevű honismereti vetélkedőt Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ. Benevezni február végéig lehet, március 1-jén pedig már kezdődik is az első online forduló.
2025. február 12., 08:302025. február 12., 08:30
Kovászna Megye Tanácsa és a közel 50 éves tevékenységi múlttal rendelkező Kovászna Megyei Művelődési Központ újra megszervezi az Értékeink nyomában nevű, többfordulós honismereti vetélkedőt, amely a magyar nemzeti értékek és hungarikumok, a Székelyföldi Értéktár felfedezésére hívja az erdélyi 5–8. osztályos diákokat.
Célja a fiatalabb korosztály tagjaival jobban megismertetni kultúránk vívmányait, bevonni őket az értékgyűjtésbe, bízva abban, hogy ezáltal erősödik az identitástudatuk, hagyományőrzéshez való viszonyuk, valamint megtapasztalják a közösségi munka örömét.
A négy főből és egy vezető pedagógusból/mentorból álló csapatok február 28-ig jelentkezhetnek (egy iskolából több csapat is) tanintézményük vagy kulturális egyesület képviseletében, egy legtöbb másfél perces bemutatkozó videóval.
A regionális döntő résztvevői tárgyi nyereményben részesülnek, a továbbjutó 10 csoport műhelymunkán vagy kiránduláson vehet részt, a nyertes pedig az anyaországban megszervezendő nemzeti döntőn mérheti össze tudását ottani csapatokkal.
További részetek itt olvashatók.
Idén is a csíkszentsimoni fúvósok indítják az új évet Csíkszeredában. Szombaton 19 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában kerül sor a hagyományos csíkszeredai újévi koncertre, amely ezúttal rendhagyó, látványos showműsorral várja a közönséget.
Elindult a legújabb LEGO Ideas Review, ahol rajongói legószettekről döntenek, hogy melyek lehetnek gyártásra alkalmasak. Köztük van a Lego-székelykapu is.
A Harvíz Rt. tájékoztatása szerint szerdán 16 óráig csőtörés javítása miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Székelyudvarhely több utcájában.
A petrozsényi Adrian Ahrițculesei megmászta Antarktisz legmagasabb csúcsát, a 4892 méter magas Vinson-hegyet az úgynevezett Hét csúcs kihívás keretében, amelyben a világ hét legmagasabb csúcsát kell meghódítani – jelentette be Adrian Ștefan Jurca.
Románia Ukrajna biztonságával kapcsolatos kötelezettségvállalásait a parlament fogja jóváhagyni, hogy ezek ne puszta politikai szándéknyilatkozatok maradjanak – jelentette ki kedd este Nicușor Dan.
Az elmúlt 24 órában 81 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 83 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szerdán a Salvamont.
Rongálással zárult a múlt év és azzal indult az idei is Szászrégenben: egy fiatal férfi festékszóróval fújta össze a mozi épületét. Az esetről a város polgármestere számolt be, a térfigyelő kamerák felvételei alapján az elkövetőt már azonosították.
A Figura Stúdió Színház 2026 januárjában is változatos előadásokkal várja a gyergyószentmiklósi közönséget. Tantermi és babaszínházi produkciókkal indul az év, de újra látható lesz a Rinocéroszok is. Közeleg az új bemutató, a Bányavirág.
Sárga szintű meteorológiai figyelmeztetést adott ki szerda délelőttre Országos Meteorológiai Szolgálat a csíki- és gyergyói-medencére vonatkozóan.
Románia elnöke kedd este kijelentette, hogy nem örült az adóemeléseknek, de ez a kormány hatáskörébe tartozó kérdés.
szóljon hozzá!