
Újabb okoskonténerekhez osztanak kártyát Sepsiszentgyörgyön
Fotó: Borbély Fanni
Január 20. és 22. között öt új helyszínen osztanak ki kártya-kulcsot a sepsiszentgyörgyieknek a TEGA Rt. munkatársai. Az okoskukákhoz járó alkalmazás azonban még nem működik jól, ezért arra kérik a lakókat, legyenek türelmesek.
2025. január 17., 08:202025. január 17., 08:20
A Jövő utca, a Vasile Goldiș 21. szám, a Hőközpont sétány (a Dollárpiac környéke), a Benedek Elek utca alsó része (egykori kis stadion, nyári színház környéke), illetve az Ifjúság sétány (Hófehérke Óvoda környéke) lesznek azok a helyszínek, ahol délután 16 és 19 óra közt átadják a kulcsokat. Azok, akik nem tartózkodnak otthon a jelzett időszakban 23-tól kezdődően a TEGA Ág utca 1. alatt található székházában, az 5. irodában vehetik át az okoskukákat nyitó kártyát.
„Sok kérdést kaptunk az digitális hulladékgyűjtő konténerekhez járó alkalmazással kapcsolatban. Ez egy országos pályázat, sajnos
Sajnos csak arra tudom kérni a lakókat, hogy legyenek türelemmel, ha végleges verziót kapunk, jelezni fogjuk, addig a kártya nyitja a konténert” – hívta fel a figyelmet Máthé László, a TEGA Rt. vezetője.
Az elkövetkező időszakban összesen 21 helyszínen indítják el a digitális hulladékgyűjtő pontokat, a lakók minden esetben kapnak előzetesen kulcs-kártyát a konténerek nyitásához.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
1 hozzászólás