
Sokan használják az új útvonalat
Fotó: Tuchiluș Alex
Helyesnek bizonyultak a városvezetés előzetes becslései arra vonatkozóan, hogy mekkora autós forgalomtól mentesíti Sepsiszentgyörgyöt a nemrég átadott elkerülőút. Antal Árpád polgármester részleteket is elárult ezzel kapcsolatban.
2024. október 31., 14:032024. október 31., 14:03
Az elkerülőúton ugyan még nincsenek felszerelve szenzorok, amelyek pontos mérési eredményeket szolgáltathatnának, viszont vannak ilyenek a városbejáratoknál. Ezek adataiból már látszik, mennyivel kevesebb autó jön be a városba, mint azelőtt:
Mindezek alapján úgy tűnik, helyesnek bizonyult az előzetes becslés, mely szerint havi 100 000 autótól mentesíti a várost a terelőút használata.
Ennél is fontosabb, hogy ebben a számban arányaiban nagyobb a nehézgépjárművek, kamionok aránya, amelyek inkább lassították a forgalmat. Tény, hogy
Antal Árpád elmondta, miután az Oltmező utcán kialakították a járdákat, az az elképzelés, hogy 2025-ben új kopóréteget is leterítenek, illetve a Păiuș David utcát is átalakítják, bár még nem tudják, melyik változat marad: a négysávos úton vagy egy külön sávot alakítanak ki a tömegközlekedésnek és a kerékpárosoknak, vagy egy leválasztott bicikliutat építenek ki.
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!