
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Székelyföldön, helyi művészekkel állítják színpadra az István, a király rockoperát. Szörényi Levente és Bródy János legendás alkotását a tervek szerint augusztus 20-án a Sepsi Arénában négy alkalommal mutatják be, így dupla, esetenként tripla szereposztással készülnek.
2021. március 03., 21:132021. március 03., 21:13
2021. március 03., 21:192021. március 03., 21:19
A székelyföldi nagyprodukció szerda esti sajtóbemutatóján Dancs Árpád Zsolt producer elmondta, több mint egy éve zajlik a háttérmunka, a zenekari felkészülés, a szereplőválogatás, jelenleg több helyszínen szimultán próbálnak.
Az alap rockzenekar már egy éve próbál, hozzájuk csatlakozik egy 35 tagú szimfonikus zenekar, egy 150 tagú kórus és egy 60 tagú tánckar, továbbá számtalan statiszta.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
„Nagy fába vágtuk a fejszénket, de a jogtulajdonos, a szerzők segítenek, tanácsokat adnak, napi szinten kommunikálunk velünk” – mondta Dancs Árpád Zsolt. A sajtóbemutatón lejátszották Szörényi Levente és Bródy János videóüzenetét. Erdély megérdemel egy ilyen előadást, izgalommal várja a rockopera székelyföldi újjászületését – mondta Bródy János. Ő és Szörényi Levente is felidézték a csíksomlyói produkciót, ahol félmillió néző ünnepelt együtt, és mindketten abban reménykednek, személyesen is részt vehetnek a sepsiszentgyörgyi bemutatón.
Orza Călin, a székelyföldi előadás rendező koreográfusa is felidézte a csíksomlyói előadást, ahol „nemcsak a hegyoldal volt tele, hanem a szívünk, lelkünk is”. Az eddigi próbafolyamat során annyi jó értelemben vett őrültség, átéltség, tűz halmozódott fel, ami augusztus 20-án egy nagyszerű ünnepben, együttlétben fog kicsúcsosodni. Werner Gábor karmester a rockzenekar teljesítményét értékelte, és hangsúlyozta, a szimfonikus zenekar tagjai szakmájuk kiválóságai, és abban bízik, hogy annyira feltöltődve, olyan lelki töltettel állnak majd színpadra, ahogy a banda tagjai is.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Erdélyben mindenki Koppány akart lenni, Magyarországon István, idézte fel a rockoperához kapcsolódó emlékeit Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere.
mondta a polgármester, megköszönve mindenkinek, aki vele együtt elindította ezt a folyamatot. Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke korszakalkotó nagy lépésnek nevezte a produkció létrejöttét, a rockoperából idézte, hogy „valakinek holnap le kell győzni a sötétséget, át kell írni a régi meséket”. Ménessy Kinga Kitty, a produkció sajtófelelőse bemutatta a rockzenekart és a szereplőgárda egy részét. A bemutatott szereplők részleteket énekeltek a rockoperából, a többi művész nevét a későbbiekben hozzák nyilvánosságra.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
A zenekar tagjai: Pál Zakariás zongora, orgona; Sztakics István Attila szintetizátorok; Makkai Kálmán szólógitár; Lőrincz Imre ritmusgitár; Szabó Szabolcs ritmusgitár; Kerezsi Csongor basszusgitár; Pál Gábor dobok.
A szerdai sajtóeseményen bemutatott szereplők:
István: Farkas Lóránd
Réka: Zöldi Lara
Sarolt: Zsigmond Éva Beáta
Koppány: Baricz Gergő és Dombi Sándor
Laborc: Váta Lóránd
Torda: Szabó Hunor, Szabó Előd, Mihály Ernő
Főurak: Oláh Badi Alpár, Kozma Attila, Lőfi Gellért.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!