
A központi pálya ősszel „körvonalazódik” majd
Fotó: Vargyasi Levente
A tervek szerint jövő nyáron adják át a 7300 férőhelyes új sepsiszentgyörgyi futballstadiont, amely az első ligában játszó Sepsi OSK futballcsapatnak ad majd otthont. A közel negyvenmillió lejes beruházás a Sepsi Aréna mellett valósul meg.
2018. június 18., 19:342018. június 18., 19:34
A fedett nézőteres korszerű stadion mellé három edzőpálya is készül. A kivitelezők a héten kezdik el a földmunkákat, melyek a tereprendezést és a terület előkészítést jelentik. Három edzőpálya közül egy természetes gyepes, kettő műfüves, utóbbi kettőt már idén nyáron át szeretnék adni.
– tájékoztat az önkormányzat városimázs irodája.
A stadion megfelel majd a 21. századi előírásoknak, a fedett nézőtér mellett gyepfűtést, esti világítást, öltözőket, vendéglátó helyiségeket és parkolót is építenek. A Sepsi OSK jelenleg 300 gyermekkel foglalkozik, a csapat sikereinek köszönhetően egyre több fiatal szeretne focizni, ám az utánpótlás-nevelés során gondot jelentett az infrastruktúra hiánya. Az épülő sportbázis erre is megoldást jelent.
Fotó: Vargyasi Levente
így az ideális forgatókönyv szerint a 2019–2020-as bajnoki idényt már az új stadionban játszhatják a piros-fehérek.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
szóljon hozzá!