
Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Nőtt a munkabalesetek száma Háromszéken az elmúlt esztendőben. A Kovászna Megyei Nyugdíjpénztár összesítése szerint 2016-ban 34 munkabaleset történt, ezek közül kettő halálos, illetve egy esetben az áldozat rokkant maradt. A jelentés szerint a korábbi években sokkal kevesebb munkabalesetet jegyeztek, 2014-ben és 2015-ben 25–25-öt.
2017. május 16., 17:002017. május 16., 17:00
2017. május 16., 17:002017. május 16., 17:00
A nyugdíjpénztár az elmúlt évben 51 ezer lejt fizetett ki a munkavégzés során megsérült személyek kezelésére, valamivel több mint négyezer lejt a foglalkozási betegségek gyógyítására, illetve 23 ezer lejt az elhunytak hozzátartozóinak kárpótlásként. A jelentés szerint tavaly az intézmény 63 ezer lej értékben fizette a betegszabadságon lévők juttatását, azokban az esetekben, amikor a munkavégzés közben elszenvedett baleset miatt ideiglenes munkaképtelenséget állapítottak meg.
Háromszéken 28 rokkantsági nyugdíjt és 30 utódlási nyugdíjt folyósítottak a munkabalesetben vagy foglalkozási betegségben megsérültek/elhunytak után, összesen 332 ezer lej értékben.
mert nem használtak védőfelszerelést, vagy nem megfelelő manővert hajtottak végre. De az okok között szerepel a hiányos kiképzés és felszereltség, vagy hogy nem volt megfelelő az irányítás, a felügyelet és az ellenőrzés.
Ördög Lajos, a Kovászna Megyei Munkafelügyelőség vezetője megerősítette, valóban nőtt a munkabalesetek száma. Mint mondta, a legtöbb baleset az építkezésben és a fakitermelésben következett be.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!