
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Kulturális-, sport- és ifjúsági programok támogatására írt ki pályázatokat Sepsiszentgyörgy önkormányzata.
2018. március 04., 20:162018. március 04., 20:16
A kulturális programoknál 300 000, a sportnál 400 000, az ifjúsági alapnál 100.000 lejes keretből osztják ki a támogatást, leghamarabb a kulturális projekteket kell benyújtani, hiszen annak március 16. a határideje. A másik két kiírásra a beadási határidő március 27.
A sport-alap által támogatott projektek között versenyekre való felkészülés, részvétel, bajnokság és edzőtáborok szervezése, edzések, felszerelések biztosítása szerepelt. Az önkormányzat felhívja a figyelmet, hogy a pályázók figyelmesen olvassák el a kiírásokat és a kötelező mellékletek listáját, hiszen az előző évek tapasztalata azt mutatja, hogy
Részletes információk Sepsiszentgyörgy önkormányzatának hivatalos honlapján, a főoldalon, a kiemelt menüsorban találhatók.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
szóljon hozzá!