
Fotó: Farkas Orsolya
Hisznek az együttműködésben, ugyanakkor változást hoznának a megyevezetésbe az Erdélyi Magyar Szövetség háromszéki képviselői. Elnökjelöltjüket a Sepsiszentgyörgyre összehívott sajtótalálkozón jelentette be Zakariás Zoltán, az EMSZ országos elnöke.
2024. április 05., 18:072024. április 05., 18:07
A bejelentést megelőzően a szövetség múltjáról, terveiről beszélt az EMSZ elnöke, érintve az érdekképviseleti szervek közti kapcsolatot, a helyi koalíciók alakítását és a választási versenyhelyzetet is. Mint mondta,
Az elnök kiemelte, Háromszéken nincs indulástechnikai probléma, hiszen magyar többségű megye, a versenyhelyzet ebből fakadóan természetes. Mint mondta,
„Meggyőződésünk, hogy a Kovászna megyei tanács szintjén is helye van bizonyos változásnak” – vélekedett, hozzátéve, hogy
Tamás Sándor RMDSZ-es tanácselnök helyére tehát Fazakas Pétert jelölik, aki eddig megyei tanács önkormányzati képviselője volt. A sajtótájékoztatón kihangsúlyozták: teljes listát fognak állítani az képviselői mandátumok megszerzéséért is, a listán szereplő két tag Johann Taierling és Bálint József, akik szintén részt vettek a bemutatón.
Fazakas Péter az EMSZ megyetanácselnök-jelöltje (középen)
Fotó: Farkas Orsolya
Nyolc év közigazgatási tapasztalattal, közgazdász képzettséggel felvértezve fogadta el a jelölést Fazakas Péter. A bejelentés kapcsán elmondta, hogy majdnem egy évtized állt rendelkezésére, hogy belelásson a megyei önkormányzat működésébe.
– jelentette ki. Elismerte, hogy a megye állapota javult az elmúlt években, sok projektet viteleztek ki, ugyanakkor arra is célzott, hogy a mennyiség a minőség rovására ment. „Én itt szeretnék jobban odafigyelni a minőségi munkákra, amit a köz számára végeznek el bizonyos vállalatok” – fogalmazott a tanácselnök-jelölt.
Bálint József, aki 2020-ban szintén az EMSZ megyetanácselnök-jelöltje volt, teljes támogatását fejezte ki Fazakas Péter mellett. Johann Taierling, aki nyolc évet tevékenykedett a kézdivásárhelyi tanács tagjaként, négyet a megyei önkormányzat képviselőjeként, elismerően szólt a Kovászna megyei tanácsban való együttműködésről és jó hangulatról, illetve a szándékról, hogy ezt továbbra is megmaradjon.
A tájékoztatón Zakariás Zoltán az érdekképviselet többféleségének előnyeit hangsúlyozta, de leszögezte azt is, hogy a „frontvonalon” közösen kell fellépni. Mint mondta,
Ezekből az alapvetésekből kiindulva kezdeményezte az EMSZ ősszel egy, a választások mindegyikére érvényes keretmegállapodás megkötését az RMDSZ-szel. „Csak így tudjuk végigvinni a négy választást, hogy mindegyiken vélhetően maximális szavazat szülessen” – fűzte hozzá.
A két párt március 20-án írta alá a megállapodást, hogy maximalizálja a szavazatokat azokon a helyeken, ahol többségben vannak a románok, ugyanakkor a parlamenti választásokon is mozgósítsa a lehető legtöbb választót.
– nyilatkozta Zakariás Zoltán, aki szerint ez a fejlemény felettéb sajnálatos. Kérdésünkre, hogy van-e bármilyen elképzelés arra vonatkozóan, hogy az EMSZ bérmelyik helyi szervezete román képviselettel fogjon össze a választásokon, az elnök határozottan nemleges választ adott.
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
szóljon hozzá!