
Fotó: Farkas Orsolya
Hisznek az együttműködésben, ugyanakkor változást hoznának a megyevezetésbe az Erdélyi Magyar Szövetség háromszéki képviselői. Elnökjelöltjüket a Sepsiszentgyörgyre összehívott sajtótalálkozón jelentette be Zakariás Zoltán, az EMSZ országos elnöke.
2024. április 05., 18:072024. április 05., 18:07
A bejelentést megelőzően a szövetség múltjáról, terveiről beszélt az EMSZ elnöke, érintve az érdekképviseleti szervek közti kapcsolatot, a helyi koalíciók alakítását és a választási versenyhelyzetet is. Mint mondta,
Az elnök kiemelte, Háromszéken nincs indulástechnikai probléma, hiszen magyar többségű megye, a versenyhelyzet ebből fakadóan természetes. Mint mondta,
„Meggyőződésünk, hogy a Kovászna megyei tanács szintjén is helye van bizonyos változásnak” – vélekedett, hozzátéve, hogy
Tamás Sándor RMDSZ-es tanácselnök helyére tehát Fazakas Pétert jelölik, aki eddig megyei tanács önkormányzati képviselője volt. A sajtótájékoztatón kihangsúlyozták: teljes listát fognak állítani az képviselői mandátumok megszerzéséért is, a listán szereplő két tag Johann Taierling és Bálint József, akik szintén részt vettek a bemutatón.
Fazakas Péter az EMSZ megyetanácselnök-jelöltje (középen)
Fotó: Farkas Orsolya
Nyolc év közigazgatási tapasztalattal, közgazdász képzettséggel felvértezve fogadta el a jelölést Fazakas Péter. A bejelentés kapcsán elmondta, hogy majdnem egy évtized állt rendelkezésére, hogy belelásson a megyei önkormányzat működésébe.
– jelentette ki. Elismerte, hogy a megye állapota javult az elmúlt években, sok projektet viteleztek ki, ugyanakkor arra is célzott, hogy a mennyiség a minőség rovására ment. „Én itt szeretnék jobban odafigyelni a minőségi munkákra, amit a köz számára végeznek el bizonyos vállalatok” – fogalmazott a tanácselnök-jelölt.
Bálint József, aki 2020-ban szintén az EMSZ megyetanácselnök-jelöltje volt, teljes támogatását fejezte ki Fazakas Péter mellett. Johann Taierling, aki nyolc évet tevékenykedett a kézdivásárhelyi tanács tagjaként, négyet a megyei önkormányzat képviselőjeként, elismerően szólt a Kovászna megyei tanácsban való együttműködésről és jó hangulatról, illetve a szándékról, hogy ezt továbbra is megmaradjon.
A tájékoztatón Zakariás Zoltán az érdekképviselet többféleségének előnyeit hangsúlyozta, de leszögezte azt is, hogy a „frontvonalon” közösen kell fellépni. Mint mondta,
Ezekből az alapvetésekből kiindulva kezdeményezte az EMSZ ősszel egy, a választások mindegyikére érvényes keretmegállapodás megkötését az RMDSZ-szel. „Csak így tudjuk végigvinni a négy választást, hogy mindegyiken vélhetően maximális szavazat szülessen” – fűzte hozzá.
A két párt március 20-án írta alá a megállapodást, hogy maximalizálja a szavazatokat azokon a helyeken, ahol többségben vannak a románok, ugyanakkor a parlamenti választásokon is mozgósítsa a lehető legtöbb választót.
– nyilatkozta Zakariás Zoltán, aki szerint ez a fejlemény felettéb sajnálatos. Kérdésünkre, hogy van-e bármilyen elképzelés arra vonatkozóan, hogy az EMSZ bérmelyik helyi szervezete román képviselettel fogjon össze a választásokon, az elnök határozottan nemleges választ adott.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!