
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Felmérést készít a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, hogy beazonosítsák azokat a területeket, ahová emeletes parkolóházakat lehet építeni.
2020. december 02., 20:062020. december 02., 20:06
Antal Árpád polgármester szerdán sajtótájékoztatón elmondta, bár elindították a régi gépkocsi-felvásárlás programot, elszállítják a közterületen hagyott roncsokat,és arra kötelezték a garázstulajdonosakat, hogy az építményben tartsák az autójukat, nem sikerül elérni, hogy csökkenjen a városban a gépkocsik száma, a parkoló terület pedig korlátozott, így arra a következtetésre jutottak, nincs más megoldás, középtávon kénytelenek lesznek emeletes parkolóházakat építeni.
– mondta Antal Árpád. Hozzátette, szomorúan tapasztalja, hogy sok polgárnak fontosabb a gépkocsija, mint a saját egészsége, és beáldoznák a meglevő zöldövezeteket, hogy parkolókat alakítsanak ki. Az Ág utca és a Gyár utca közötti területen elkezdték az önkormányzat és az alárendelt intézmények tulajdonában levő régi raktárépületek bontását, ide egyelőre parkolóhelyeket alakítanak ki, ám idővel ide is épülhet parkolóház.
A helyszínek kiválasztásakor több tényezőt figyelembe kell venni, például a lakóházaktól a távolságot, az árnyékolást. Az elképzelés szerint kétemeletes parkolóházakat építenének, a tetején sátorponyvás sportpályájával, hogy a nagyobb gyerekeknek, akik már nem járnak játszótérre, legyen mozgásterük.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete mindig is erős szövetség volt és az is marad, és szükségünk van egy erősebb Európára egy erősebb NATO-n belül - jelentette ki szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának végén.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
szóljon hozzá!