
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két, sérüléssel járó közúti baleset is történt hétfőn a 12-es országúton, Kovászna megyében – számolt be keddi közleményében a rendőrség.
2024. január 23., 18:352024. január 23., 18:35
2024. január 23., 18:362024. január 23., 18:36
Az első baleset hétfőn reggel történt a 12-es országút és a 121A megyei út kereszteződésénél. Egy 69 éves férfi Sepsikőröspatak irányából Sepsiszentgyörgy felé tartott autójával, és a megállásra kötelező jelzőtábla ellenére behajtott az említett kereszteződésbe, ahol ütközött egy Csíkszereda irányából a megyeközpont felé tartó személygépkocsival.
A baleset nyomán az elsőbbségadást elmulasztó férfi és női utasa, valamint egy, a szabályosan közlekedő autóban utazó nő szorult orvosi ellátásra, kivizsgálás céljából kórházba szállították őket. Az alkoholteszt eredménye alapján egyik járművezető sem fogyasztott alkoholt.
A második közúti esemény a déli órákban történt Mikóújfaluban. Egy 22 éves fiatalember miközben Sepsibükszád felé vezette autóját, egy haszongépjármű előzésébe kezdett, azonban oldalról nekiütközött az elöl haladó jármű által vontatott félpótkocsinak. A becsapódás következtében a személygépkocsi átsodródott az ellentétes sávra, majd két, út szélén állomásozó autónak ütközött.
A baleset nyomán az előző jármű sofőrje és utasa megsérült, kivizsgálásra kórházba szállították őket. A szonda egyik sofőr leheletéből sem mutatott ki alkoholt.
A rendőrség mindkét ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indított eljárást.
A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint tavaly novemberben az előző havi 1116 milliárd lejről 1121 milliárd lejre nőtt az államadósság.
Hideg időre, havazásra és szélre figyelmeztető, sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia területének mintegy felére, köztük Erdélyre is.
Hallgatás helyett kérdezzünk, elfordulás helyett nézzünk szembe vele – erre buzdít Toók Emese, aki úgy döntött, felveszi a harcot a rákbetegséggel szemben, tapasztalatait pedig sorstársai javára fordítja. Előbb azonban neki van szüksége segítségre.
A kormánykoalíció pártjai elfogadták, hogy a rendvédelmi, az oktatási és az egészségügyi intézmények alkalmazottainak jövedelme mentesüljön a 10 százalékos csökkentés alól – számolt be hétfőn este Sorin Grindeanu, a PSD elnöke.
Többnapos terápiás programot indít függők és hozzátartozók számára a Bonus Pastor Alapítvány március 12-15. között.
Előzetes letartóztatásba került egy 15 éves brassói fiatal, miután több személygépkocsit megrongált, eleget téve egy közösségi oldalon kapott kihívásnak. Az egyik autó teljesen kiégett, a tűz pedig egy másik járműre is átterjedt.
95 éves korában elhunyt Robert Duvall Oscar-, valamint többszörös Emmy- és Golden Globe-díjas amerikai színész filmrendező, forgatókönyvíró és producer – közölte hétfőn a Variety a család közlésére hivatkozva.
Nem csökkentik tíz százalékkal a kórházakban, a mentőszolgálatnál és a sürgősségen dolgozók jövedelmét – közölte hétfőn Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter a kormánykoalíció aznapi döntéseire utalva.
Elkészült annak a jogszabálynak a tervezete, amely biztosítja, hogy március 31. után ne emelkedjen a földgáz lakossági ára – nyilatkozta hétfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter a parlamentben.
A szenátus hétfőn elutasította azt a törvénytervezetet, amelyik szerint 2026-ban és 2027-ben a politikai pártok nem részesülnek költségvetési támogatásban.
szóljon hozzá!