
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az út menti árokba borult egy autó vasárnap délután Szépvíznél.
2021. február 22., 14:082021. február 22., 14:08
2021. február 22., 14:132021. február 22., 14:13
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a 12A jelzésű országúton egy 32 éves, Szépvíz felől lakóhelye irányába haladó csíkszeredai nő az előtte lévő gépkocsi előzésébe kezdett, miközben egy másik jármű hátulról már a csíkszeredai sofőr előzése közben volt. A nő autója megcsúszott, lesodródott az útról, majd a menetiránya szerinti bal oldalon lévő árokba borult.
A baleset során megsérült egy 38 éves férfi. Az ügyben eljárást indítottak.
A vasárnapihoz hasonló eset történt pénteken Csíkszereda nyugati kijáratánál, ahol szintén egy már előzésben lévő autó elé állt ki egy másik gépkocsi, majd az út menti árokba borult.

Az út menti árokba csapódott egy autó a Csíkszeredához tartozó Csibánál, a 13A jelzésű országúton péntek délután. A balesetben ketten sérültek meg.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
3 hozzászólás