
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A kézdivásárhelyi bíróság elrendelte annak a férfinak a 30 napos előzetes letartóztatását, aki csütörtökön este Torján elgázolt egy 63 éves férfit, és elhagyta a baleset helyszínét. Az áldozat a helyszínen életét vesztette.
2019. január 20., 16:282019. január 20., 16:28
A rendőröket csütörtökön este riasztották, hogy halálos autóbaleset történt Torján.
A kétórás nyomozás során beazonosították a gépkocsit, amellyel a gázolást elkövették, majd a gépkocsivezetőt is. A 32 éves fiatalember annyira ittas volt, hogy nem tudott belefújni az alkoholszondába, így bekísérték a kézdivásárhelyi kórházba vérvételre – tájékoztatott Nicoleta Tolvaj-Marin rendőrségi szóvivő.
Egyes források szerint a férfi megpróbálta félrevezetni a nyomozókat, azt mondta, nem ő vezette a gépkocsit, hanem egy másik személy, ám végül beismerte a tettét. A kézdivásárhelyi bíróság elrendelte a férfi 30 napos előzetes letartóztatását, majd beszállították a sepsiszentgyörgyi fogdába.

Cserbenhagyásos gázolás áldozata lett egy férfi Torján csütörtök este. A tragédiában érintett autót és az elkövetőt rövid időn belül azonosították a rendőrök. Mint kiderült, az áldozatot cserben hagyó sofőr ittasan vezette a járművet.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
szóljon hozzá!